Kacper Skatulski wybrany do Kadry piłkarskiej Polski Domów Dziecka

Wychowankowie Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Nasze Dzieci” z Czernic Borowych wzięli udział w XIII Mistrzostwach Polski i Ukrainy Domów Dziecka w piłce nożnej. Kacper Skatulski został wybrany do Kadry Polski Domów Dziecka. Prawdopodobnie weźmie udział w Mistrzostwach Świata.

 

W niedzielę, 5 czerwca Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza „Nasze Dzieci” z Czernic Borowych wzięła udział w XIII Mistrzostwach Polski i Ukrainy Domów Dziecka w piłce nożnej, które odbyły się na stadionie Hutnika w Warszawie. Impreza sportowa, w której udział wzięło 40 placówek z Polski i 28 z Ukrainy została zorganizowana przez Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”.

Dzieci miały szansę poznać osobiście Czesława Michniewicza, selekcjonera reprezentacji Polski, Dariusza Dziekanowskiego, Jacka Krzynówka, Radosława Majdana i Tomasza Kłosa.

 

Jednocześnie na stadionie Hutnik Warszawa rozgrywały się mecze reprezentacji Polski i Ukrainy. Po wyłonieniu finalistów odbył się mecz towarzyski dzieci z domów dziecka z Polski, a następnie dzieci z Ukrainy z przybyłymi gośćmi, czyli znanymi polskimi piłkarzami. Jako ostatni odbył się mecz towarzyski Polska – Ukraina, w którym czernicką placówkę reprezentował Kacper Skatulski.

Na koniec spotkania ogłoszono Kadrę Polski Domów Dziecka, która weźmie udział w Mistrzostwach Świata. Do kadry, jako jeden z 13 najlepiej grających piłkarzy, zakwalifikował się Kacper i wraz z innymi wybranymi młodymi piłkarzami pojechał na tygodniowy obóz szkoleniowy do Ząbek koło Warszawy.

– Nie zdobyliśmy pucharu ale zdobyliśmy kolejne doświadczenia piłkarskie. A uznanie gry naszego wychowanka jest dla placówki ogromnym wyróżnieniem i satysfakcją z pracy – komentuje Joanna Flak, dyrektor Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Nasze Dzieci” z Czernic Borowych.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments