Kacper Krawczyk z Leszna zwycięzcą konkursu „Smak ekologicznej żywności”

Za nami XXI edycja konkursu wiedzy z rolnictwa ekologicznego, produktu ekologicznego i pszczelarstwa „Smak ekologicznej żywności”. Najlepszy okazał się Kacper Krawczyk, uczeń ze Szkoły Podstawowej w Lesznie, gm. Przasnysz.

 

– Celem konkursu jest podniesienie świadomości ekologicznej oraz wiedzy o środowisku, w tym wiedzy o pszczołach i dzikich zapylaczach, pobudzenie zainteresowania żywnością podwyższonej jakości z (tj. ekologiczną, regionalną, lokalną), popularyzacja racjonalnego odżywiania z rozwijaniem wrażliwości na produkty ekologiczne i nisko przetworzone u dzieci i młodzieży szkolnej, a także uświadamianie konieczności podejmowania działań na rzecz poszanowania żywności – informuje organizator, Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Udział w nim wzięli także reprezentanci szkół z terenu powiatu przasnyskiego. Najlepszy okazał się przedstawiciel Gminy Przasnysz.

– Kacper Krawczyk uczeń kl. VII Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Lesznie wygrał XXI edycję konkursu wiedzy z rolnictwa ekologicznego, produktu ekologicznego i pszczelarstwa „Smak ekologicznej żywności” zorganizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego – informuje szkoła.

Finał konkursu odbył się 5 czerwca 2024 roku w Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się 20 zadań jednokrotnego wyboru i 10 wielokrotnego wyboru oraz krzyżówki.

– Kacper pokonał ok. 60 uczestników, gratulujemy. W oczekiwaniu na wyniki konkursu uczniowie zwiedzali muzeum z edukatorami i uczestniczyli w warsztatach etnobotanicznych – dodaje szkoła.

Wszyscy uczniowie biorący udział w finale konkursowym otrzymali od jego organizatorów dyplomy i nagrody rzeczowe.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments