Już za tydzień Rajd Polskie Safari powróci do Przasnysza!

40. Rajd Polskie Safari będzie 3. rundą Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych i jednocześnie 5. rundą Mistrzostw Europy FIA strefy Europy Centralnej. Impreza z bazą w Przasnyszu odbędzie się w dniach 31 lipca – 1 sierpnia 2021. Lista zgłoszeń do imprezy została oficjalnie otwarta.

 

Na odcinkach specjalnych równocześnie będzie toczyła się rywalizacja w klasyfikacjach Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych oraz rozgrywanych pod egidą FIM mistrzostw i pucharu Polski w Rajdach Baja, w których uczestniczą motocykliści oraz kierowcy quadów.

Rajd Polskie Safari rozpocznie się wieczorem 31 lipca odcinkiem kwalifikacyjnym o długości 11.5 kilometra. Chwilę wcześniej, o 17:10, załogi pojawią się na ceremonii startu. Tego samego dnia najlepsza dziesiątka rundy Mistrzostw Polski wybierze swoje pozycje startowe do niedzielnej rywalizacji na trasie 6 odcinków specjalnych.

Łączna długość prób 40. Rajdu Polskie Safari wyniesie ponad 200 kilometrów. Łącznie z odcinkami dojazdowymi kierowcy będą mieli do pokonania ponad 100 kilometrów więcej.

Start pierwszego niedzielnego odcinka zaplanowano na 08:00. Będzie to najdłuższa próba, zmagania będą toczyły się na dystansie przekraczającym 44 kilometry.

Na mecie rajdu pierwsi zawodnicy zameldują się o 16:45. Podobnie jak ceremonia startu, zamknięcie imprezy odbędzie się na rynku w Przasnyszu.

Obok wspomnianych już klasyfikacji dla Mistrzostw Polski, Pucharu Polski oraz zawodów Baja, w ramach 40. Rajdu Polskie Safari odbędzie się także rywalizacja 3. rundy Mistrzostw Republiki Czeskiej w Rajdach Terenowych oraz 3. rundy Dacia Duster Motrio Cup.
Lista zgłoszeń, oficjalnie otwarta 30 czerwca 2021 zostanie zamknięta 22 lipca, a jej publikacja będzie miała miejsce 26 lipca.

40. Rajd Polskie Safari jest współorganizowany przez Automobilklub Polski oraz Auto Moto Klub Rzemieślnik w Przasnyszu.

 

Źródło Rajd Polskie Safari
Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sportowiak
Sportowiak
11 miesięcy temu

Kiedy będą mapy odcinków ??

Adam
Adam
11 miesięcy temu
Reply to  Sportowiak

Mapy odcinków niestety nie będą dostępne, Rajdy terenowe mają to do siebie ze zawodnicy nie mogą poznać trasy.

Sportowiak
Sportowiak
11 miesięcy temu
Reply to  Adam

A kibice też nie mogą poznać??

Ait
Ait
11 miesięcy temu
Reply to  Sportowiak

To tajemnica impreza zorganizowana nie dla kibiców ( kibic z dala niech się nie wpier…..)