Już nie napijesz się piwa nad jeziorem!!!

Do tej pory zakaz spożywania alkoholu obejmował m.in. place, parki, czy ulice. Od piątku, 9 marca 2018r. alkohol można spożywać tylko w „miejscach przeznaczonych do jego spożycia”. Dodatkowo nowelizacja ustawy pozwala też gminom ograniczyć liczbę sklepów monopolowych.

Nowe regulacje wprowadzają szerszy, generalny zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych, jednocześnie dając samorządom możliwość wyznaczania miejsc przeznaczonych do jego spożywania. Nowelizacja wprowadza też zmiany w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych. Zgodnie z nowymi przepisami, sprzedaż i podawanie alkoholu w czasie trwania imprezy masowej będą mogły być prowadzone wyłącznie przez podmioty posiadające jednorazowe zezwolenie.

Aż dwie trzecie Polaków uważa, że picie alkoholu w miejscach publicznych powinno być zakazane – wynika z sondażu SW Research dla „Newsweeka”. Jedynie co czwarty ankietowany uważa, że powinno być dozwolone. Co ciekawe, odsetek tych, którzy są za, jest nieco wyższy w dużych miastach – to ponad 30 %.

Nowe uprawnienia dostaną również gminy, które same będą mogły decydować, ile punktów sprzedaży może znajdować się na ich terytorium, ile i na jakie alkohole zostaną wydane zezwolenia i czy monopolowe mogą sprzedawać napoje w nocy (między godziną 22 a 6). Nowelizacja obejmuje też alkohole poniżej 4,5 proc.


Źródło Newsweek
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments