JUŻ NIE 136 MLN ZŁ, A PONAD 148 MLN ZŁ NA INWESTYCJE STAROSTWA W ROKU 2018!

Rekordowe w skali kraju środki na inwestycje, jakie przasnyskie starostwo planuje przeznaczyć w roku 2018 ciągle rosną, dzięki kolejnym pieniądzom pozyskiwanym z zewnątrz przez władze powiatu.

Podczas sesji Rady Powiatu Przasnyskiego w dniu 15 lutego, starosta przasnyski Zenon Szczepankowski w imieniu Zarządu Powiatu zaproponował zwiększenie wydatków inwestycyjnych starostwa w roku 2018 do ponad 148 mln zł. Związane jest to z dodatkowymi zewnętrznymi dotacjami pozyskanymi przez władze powiatu, starostwo i jego jednostki administracyjne na drogi.

Starostwo otrzyma dodatkowe pieniądze od marszałka województwa Adama Struzika 4,2 mln. zł. oraz od wojewody Zdzisława Sipiery 3,0 mln. zł. Do tych dotacji starostwo musi dołożyć wkłady własne.

Dzięki wykorzystaniu w pełni potencjału finansowego starostwo powiatowe w Przasnyszu i jego jednostki organizacyjne będą w stanie przeprowadzić konserwacje, remonty, przebudowy i budowy mostów oraz ponad 200 km dróg, zakończyć uzbrojenie strefy gospodarczej w Chorzelach, kontynuować budowę Mazowieckiego Centrum Sportów Zimowych (lodowisko w Przasnyszu, zalewy z górkami zjazdowymi w Chorzelach i w Przasnyszu), zbudować Centrum Aktywizacji Biznesu w Przasnyszu oraz Edukacyjny Inkubator Przedsiębiorczości w Zdziwóju. Zbudujemy salę koncertową z kinem 3D w Przasnyszu dla naszej szkoły muzycznej i mieszkańców. Wspomożemy też szpital powiatowy w zakupach wyposażenia i remontach, a także szkoły, internaty, dofinansujemy wiele organizacji pozarządowych w ich potrzebnej społecznie działalności – zapowiedział starosta Z. Szczepankowski.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora

Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments