Już 9 czerwca finał akcji mieszkańców powiatu przasnyskiego „100 na 100”.

W sobotę, 9 czerwca, odbędzie się finał akcji tworzenia łańcucha patriotycznego przez mieszkańców Przasnysza i powiatu przasnyskiego.

Oficjalnie mierzenie wszystkich kawałków łańcucha przygotowanych przez poszczególne grupy i organizacje wystartuje o godzinie 12:00. Wszystko będzie odbywać się na rynku w Przasnyszu. Organizatorzy spodziewają się, że uda się pobić rekord Polski w długości budowania łańcucha papierowego, który do tej pory wynosi 92 km. Jest na to spora szansa, ponieważ do akcji przystąpiło siedem gmin powiatu przasnyskiego, a do realizacji łańcucha zgłosiło się ponad 1000 uczestników.

Akcja 100 na 100 właśnie doczekała się oficjalnego wpisu do listy wydarzeń związanych z obchodami stulecia niepodległości Polski. Jej organizatorzy – Towarzystwo Przyjaciół Chorzel, mają także prawo posługiwać się logo programu „Niepodległa”!!!

Jeśli mieszkańcy powiatu przasnyskiego zdołają zrobić łącznie ponad 150 kilometrów łańcucha, zostaną wpisani jako wykonawcy najdłuższego łańcucha papierowego w całej Polsce. Bicie rekordu będzie się odbywało pod nadzorem przedstawicielstwa Księgi Rekordów Guinnessa w Polsce.

red.


 

Źródło UM Przasnysz
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments