Już 3 lutego w Przasnyszu wybory uzupełniające do Rady Miasta. Wśród kandydatów brat burmistrza.

W okręgu wyborczym nr 8 mieszkańcy dokonają ponownego wyboru członka Rady Miasta Przasnysz. Mandat radnego oddał Łukasz Chrostowski, który został burmistrzem. Datę wyborów uzupełniających wyznaczono na 3 lutego 2019 r. Wiemy już, że o miejsce w radzie będzie się ubiegało troje kandydatów: Bogdan Dymczyk, który prowadzi serwis RTV w Przasnyszu, Joanna Michalak – radna miejska poprzedniej kadencji oraz Mateusz Chrostowski – brat obecnego burmistrza.

Kto z trojga kandydatów zasiądzie w nowej radzie i uzupełni jej skład do 15 członków, zadecydują mieszkańcy okręgu nr 8. W tej chwili wśród radnych miejskich jest troje przedstawicieli PSL (Edyta Olak, Sławomir Czaplicki i Paweł Łada), czterech z PiS (Wojciech Długokęcki,  który jest przewodniczącym Rady Miasta, Maciej Smoliński, Robert Oleksik i Bogdan Ćwiek), troje z PPP (dwaj wiceprzewodniczący rady – Arkadiusz Chmielik i Piotr Jeronim oraz Małgorzata Żbikowska). W radzie zasiadło także 3 panów wywodzących się z Bezpartyjnych Mieszkańców z Przasnysza (Piotr Kołakowski, Jarosław Włodarczyk oraz Jan Ćwiek), a także jedna osoba z Mieszkańców z Regionu (Małgorzata Bandurska).

Jest troje nowych kandydatów, zwycięży tylko jeden

Bogdan Dymczyk ma 58 lat i jest przedsiębiorcą. W Radzie Miejskiej w Przasnyszu zasiadał trzykrotnie (w IV, V i VI kadencji). W latach 2010-2014 był członkiem Komisji Rozwoju Produkcji, Usług, Handlu i Rolnictwa. Radny wykazał się godnym podziwu – 100 procentowym uczestnictwem w posiedzeniach. Brał udział we wszystkich 53 sesjach Rady Miasta VI kadencji oraz w 49 posiedzeniach komisji Rozwoju Produkcji, Usług, Handlu i Rolnictwa, która zebrała się 49 razy. Nie opuścił więc żadnego ze 102 posiedzeń, w których powinien wziąć udział.

 Joanna Michalak ma 42 lata, jest mężatką i mamą dwójki dzieci. Deklaruje, że najważniejszy w jej życiu jest Bóg i rodzina. Joanna Michalak była radną Rady Miejskiej w Przasnyszu poprzedniej (VII) kadencji w latach 2014-2018. Zasiadała w Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej oraz była członkiem Komisji Rewizyjnej. Podczas sprawowania mandatu radnej odbyło się 55 sesji rady, Joanna Michalak uczestniczyła w 42. Komisja Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej obradowała 47 razy, radna Michalak uczestniczyła w 30 posiedzeniach.  Komisja Rewizyjna odbyła 10 posiedzeń, radna uczestniczyła w 7. Wszystkich  posiedzeń, w których powinna uczestniczyć radna było 112. Joanna Michalak była łącznie obecna na 79 posiedzeniach, co stanowi 70,5  procenta wszystkich zebrań.

Oboje kandydaci bez powodzenia startowali w listopadowych wyborach samorządowych. Joanna Michalak z poparciem Porozumienia Ponad Podziałami uzyskała 121 głosów, Bogdan Dymczyk startował z listy Bezpartyjnych Mieszkańców z Przasnysza zyskując 155 głosów. W głosowaniu, które odbędzie się 3 lutego, oboje kandydują z własnych komitetów wyborczych.

Wśród kandydatów na nowego gracza samorządowej sceny znalazł się również 20- letni brat burmistrza Mateusz Chrostowski, który jest studentem Akademii Sztuki Wojennej na kierunku logistyka. Mateusz Chrostowski prowadzi własną działalność gospodarczą w Przasnyszu, która jest schedą po starszym bracie. Dwukrotnie sprawował funkcję młodzieżowego Radnego Miasta. W lutowych wyborach będzie startował z KWW Mieszkańca z Regionu.

Do głosowania 3 lutego będą uprawnieni mieszkańcy ulic: 9 Maja, Adama Asnyka, Adama Mickiewicza, Alei Wojska Polskiego, Bronisława Matuszewskiego, Cichej, Elizy Orzeszkowej, Jasnej, Marii Konopnickiej, Nowej, Różanej, Spółdzielczej, Stefana Starzyńskiego: numery nieparzyste od 1 do 25, Stefana Żeromskiego, Władysława Broniewskiego, Żwirki i Wigury: numery parzyste od 6 do 84, Żwirki i Wigury: numery nieparzyste: od 7 do 25 B.

Lokal wyborczy mieścić się będzie w Szkole Podstawowej nr 1, przy ul. Żwirki i Wigury. Głosowanie będzie możliwe od godziny 7.00 do 21.00.

Małgorzata Jabłońska

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments