Jutro w powiecie przasnyskim działania “SMOG”.

Jutro w powiecie przasnyskim policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Podczas pełnienia służby funkcjonariusze zwrócą uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem, jednak nadrzędnym celem będzie eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.

Policjanci ruchu drogowego, wyposażeni w specjalistyczny sprzęt kontrolno-pomiarowy (dymomierze, analizatory spalin), będą badali emisję spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu pojazdów, które nie powinny być dopuszczone do jazdy.

Akcja ma również charakter informacyjno-edukacyjny. Pamiętajmy, że transport, szczególnie na terenie dużych miast, przyczynia się do pogorszenia jakości powietrza. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.


Źródło KGP
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pelleciarz
Pelleciarz
1 rok temu

A za tych co kopcą z kominów kiedy ktoś się weźmie?

Marek
Marek
1 rok temu

Nie rozumiem, dlaczego informuje się wcześniej o takich akcjach. Przecież jasne jest, że wszystkie szroty tego dnia zostaną pod domem.

Smog
Smog
1 rok temu

Największy smog szkodliwy dla zdrowia jest ze starych piecy w domach jednorodzinnych, ludzie jak tylko się ściemi na dworzu palą czym się da. Może zrobić akcję dom – kopciuch truciciel,bo jak na razie to nie ma kar dla tych nieświadomych ludzi co trują wszystkich mieszkańców.