Jutro ulubione święto uczniów. Dzień Wagarowicza !!!

Dzień Wagarowicza to jedno z ulubionych „świąt” wszystkich uczniów i nastolatków uczęszczających do szkół. Właśnie tego dnia uczniowie pozwalają się  na dzień poza szkołą, wbrew woli pedagogów i rodziców. Coraz częściej jednak „Dzień Wagarowicza” świętuje się w szkole, gdzie w miejsce lekcji organizowane są dla uczniów zajęcia relaksacyjne, rozrywkowe.

Pedagodzy skarżą się na to, że uczniowie – udając się na wagary – często zachowują się mało odpowiedzialnie i ryzykownie. Zwykle na ulicach pojawia się więcej służb mundurowych. Policjanci często odprowadzają uczniów kręcących się po mieście do domów.  21 marca to nieformalne święto uczniowskiej „wolności” od szkoły.

Nie zapominajmy jednak, że wagary są bezprawnym zachowaniem uczniów i mogą nieść za sobą nie tylko konsekwencje w szkole ale także w życiu rodzinnym.

Wagary nasilają się szczególnie w okresie wiosennym, a potęgowane są ładną, słoneczną pogodą. Odczuwane rozprężenie wiosenne skutkuje  ogromną chęcią przebywania na świeżym powietrzu w miejscu pełnym słońca i staje się idealnym pretekstem do podjęcia decyzji o wagarach.

W jaki sposób spędzić „Dzień Wagarowicza”, by był bezpieczny?

  • Warto po prostu zostać na zajęciach, przewidzianych w szkole. Dyskoteka czy wspólne wyjście do kina mogą być miło spędzonym czasem – i nie będzie odrabiania lekcji ani prac domowych.
  • Zamiast uciekać ze szkoły, może lepiej zorganizować przebieraną imprezę z konkursem na najlepszy strój?
  • Jeśli jednak już chce się spędzić ten dzień „tradycyjnie”, to niech to będzie np. wspólne klasowe wyjście na spacer ze zwiedzaniem okolicy, co na pewno będzie to bezpieczniejsze, niż „kręcenie” bez celu się po mieście. Zadowoleni będą wszyscy: uczniowie, nauczyciele i rodzice.
  •  A może po prostu zorganizować wraz z nauczycielem ulubionego przedmiotu najbardziej niecodzienną lekcję tematyczną? Np. na języku angielskim wybranie się do najdziwniejszego miejsca w okolicy i nauka słówek z nim związanych?

Źródło KPP Przasnysz
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments