Jutro rusza akcja bezpłatnych szczepień przeciw grypie

Z bezpłatnych szczepień przeciw grypie skorzystać będą mogły wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień.

 

Od wtorku, 23 listopada wszystkie osoby pełnoletnie będą mogły skorzystać z bezpłatnych szczepionek przeciwko grypie. To efekt podpisanej przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego nowelizacji rozporządzenia w sprawie metody zapobiegania grypie w sezonie 2021/2022.

– Zależy nam na tym, by jak najwięcej Polaków chciało i mogło ochronić się przed grypą, dlatego od 23 listopada rozszerzamy grupę, która będzie miała możliwość przyjęcia bezpłatnej szczepionki. Zwiększamy także liczbę szczepionek w aptekach –  podkreślił szef resortu zdrowia i dodał, że jest to szczególnie ważne w czasie trwającej czwartej fali pandemii COVID-19.

 

By skorzystać z bezpłatnego szczepienia, trzeba zgłosić się do wybranego punktu szczepień i umówić termin. Przed szczepieniem należy wypełnić oświadczenie, a następnie udać się na wizytę do lekarza kwalifikującego do zabiegu. Recepta na szczepionkę nie jest potrzebna. Na szczepienie powinny się zgłaszać osoby bez objawów ostrej infekcji i wysokiej gorączki. Nie trzeba robić przerwy pomiędzy szczepieniami np. przeciw COVID-19 i przeciw grypie.

Mapa ponad 3000 punktów, w których można wykonać szczepienie przeciw grypie, znajduje się na stronie https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/szczepienia-na-grype.

W Przasnyszu są to: Samodzielny  Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej, Poradnia Lekarza POZ przy Sadowej 9 i punkt szczepień ESKULAP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, przy Rycerskiej 3.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jagoda
Jagoda
1 rok temu

Co za bzdury wypisujcie. Proszę zadzwonić do Ośrodka Zdrowia w Jednorożcu 29 751 83 27 tam usłyszycie ,iż zaszczepić mogą się tylko wybrane grupy