fot. JRCM
Justyna Okraska pobiegła w Warszawie. Reprezentantka „Jednorożec robi co może” na biegu „Policz się z cukrzycą”
W sobotę, 24 stycznia odbył się po raz 20. bieg „Policz się z cukrzycą”, realizowany w ramach 34. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Na pięciokilometrowej trasie nie zabrakło reprezentantki stowarzyszenia „Jednorożec robi co może” – Justyny Okraski.
Bieg WOŚP i pomoc diabetykom
Bieg „Policz się z cukrzycą” od lat towarzyszy finałom WOŚP. Jego celem jest promocja aktywnego stylu życia oraz zwrócenie uwagi na choroby cywilizacyjne, w tym cukrzycę.
Środki z pakietów startowych przeznaczane są na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży, co realnie poprawia komfort życia pacjentek.
Trasa prowadziła ulicami Warszawy, a start i meta zlokalizowane były przy scenie 34. Finału WOŚP na błoniach PGE Narodowego.
Justyna Okraska na trasie w zimowych warunkach
W wydarzeniu udział wzięła Justyna Okraska, która po nocnej zmianie w pracy, mimo niskiej temperatury, ruszyła do stolicy, by wystartować w biegu.
– Justyna sama przyznała, że z zimna chciała jak najszybciej skończyć bieg, ale tłum zrobił swoje. Biegniesz, a ludzie krzyczą, klaszczą, dodają powera i nagle nogi same niosą. W Warszawie zawsze tak jest, gorące serducha grzeją lepiej niż rękawiczki – relacjonuje stowarzyszenie „Jednorożec robi co może”.

mat
