„Julian Tuwim i Jan Brzechwa dzieciom” w Krasnem

W Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Krasnem w poniedziałek, 22 kwietnia odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Julian Tuwim i Jan Brzechwa dzieciom”.

 

Konkurs recytatorski ,,Julian Tuwim i Jan Brzechwa dzieciom” został zorganizowany przez nauczycielki z oddziałów przedszkolnych.

– Celem konkursu było rozwijanie potencjału dzieci, ich zainteresowań oraz talentów. Dzięki zaangażowaniu rodziców oraz nauczycieli – aż 30 dzielnych przedszkolaków wzięło udział w tym przedsięwzięciu. Dzieci wykazały się kreatywnością, zarówno w interpretacji utworów, jak też w przygotowaniu strojów czy rekwizytów – relacjonuje szkoła.

Konkurs był także okazją do wspólnej zabawy i poznawania twórczości polskich poetów.

– Oprócz popularyzacji twórczości wybranych poetów, była to okazja do wspólnej zabawy, posiadająca wiele aspektów nie tylko dydaktycznych, ale wychowawczych i społecznych. Każdy z recytatorów zachwycił wdziękiem i niepowtarzalną interpretacją utworów – dodaje szkoła.

W jury zasiadał Wojciech Gołębiewski, dyrektor szkoły, Renata Żmijewska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, Barbara Ciemerych-Nowicka, pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Ewa Otłowska, nauczyciel świetlicy.

Wyniki konkursu:

  •  I miejsce – Leon Pachucki, Julia Jedrasik, Zuzanna Szwejkowska
  • II miejsce – Laura Dworecka, Kamil Jedrasik, Michał Bandura
  • III miejsce – Michalina Piotrowska, Maja Czechowska, Antoni Pigut.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments