Julia Przewodowska zwyciężczynią konkursu „Zakątek Przasnysza, który zadziwia lub szpeci”

W poniedziałek, 21 sierpnia w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego pod nazwą „Zakątek Przasnysza, który zadziwia lub szpeci”.

 

– Jest to już IV edycja konkursu, która została zorganizowana w tym roku w związku z obchodami 100-lecia szkoły. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na piękno i mankamenty naszego miasta, wskazanie na pozytywne i negatywne oddziaływania środowiska na region, dbałość o środowisko przyrodnicze i kulturowe miasta, rozwijanie wrażliwości artystycznej i zainteresowań plastycznych wśród młodzieży licealnej, a także próba „rozmowy” z młodymi ludźmi za pomocą dzieł plastycznych oraz popularyzacja twórczości utalentowanych uczniów – wyjaśnia przasnyski „KEN”.

W jury konkursowym zasiadał starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski, dyrektor Piotr Kołakowski, dyrektor Muzeum Historycznego w Przasnyszu Agnieszka Brykner oraz pracownicy muzeum Anna Wróblewska i Monika Gutowska, fotograf regionalny Ewa Łukasiak, instruktor MDK Krzysztof Gadomski, plastyk Tomasz Jakubowski oraz Mariusz Nawrocki.

 

Do organizatorów wpłynęło 40 prac. Komisja starała się je ocenić pod względem zgodności pracy z tematem, walorów estetycznych, treści, kompozycji, a także wrażeń artystycznych, światła, barwy i pomysłowość.

Wyniki konkursu „Zakątek Przasnysza, który zadziwia lub szpeci”:

  • I miejsce- Julia Przewodowska IIB
  • II miejsce-Beata Pawelczyk IIC
  • III miejsce- Gabriela Niestępska IC, Patrycja Rasińska IC, Katarzyna Mordwa IC

Wyróżnienia: Magdalena Stefańska IG, Amelia Korba IG, Anna Jurczak IG, Paulina Muszkiewicz IIC, Alicja Sztych IG, Zuzanna Kuliś IG, Wiktoria Rutkowska IA, Lena Michalska IA, Natalia Tomaszewska IG, Hanna Wąsowska IG.

Wernisaż wystawy prac konkursowych odbędzie się 27 września w gmachu liceum.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments