Julia Platta z mazowieckim stypendium dla szczególnie uzdolnionych uczniów

Julia Platta, była uczennica Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej otrzymała stypendium w ramach „Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka”.

 

Była uczennica Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej, Julia Platta, która jeszcze w ubiegłym roku szkolnym chodziła do klasy 8, w drugim semestrze roku szkolnego 2022/2023 została stypendystką w ramach projektu: „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka”.

O stypendium mogli ubiegać się uczniowie, którzy w roku szkolnym 2022/2023 byli uczniami VII lub VIII klasy szkoły podstawowej lub liceum ogólnokształcącego, zlokalizowanych na obszarze województwa mazowieckiego, a także uzyskali średnią ocen z trzech dowolnie wybranych szkolnych przedmiotów ogólnych, rozwijających kompetencje kluczowe na poziomie nie niższym niż 5,66. Ponadto ich średnia ocen musiała wynosić nie mniej niż 5,40.

– Jako przedmioty wiodące dla rozwijania zdolności i zainteresowań Julia wybrała matematykę i język angielski. W ramach tych przedmiotów, pod czujnym okiem nauczyciela pani Aliny Kobylińskiej, realizowała swój Indywidualny Plan Rozwoju Edukacyjnego Ucznia (IPREU) – wyjaśnia szkoła.

Uczennica stworzyła prezentację multimedialną, która podsumowała efekty jej półrocznej pracy.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments