Julia Embros z czernickiej podstawówki wyróżniona w konkursie „Ramię krzep – Ojczyźnie służ”

Julia Embros, uczennica Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych została wyróżniona w konkursie „Ramię krzep – Ojczyźnie służ”. Jej komiks „Gustaw Pieprzny” został doceniony przez jury.

 

12 kwietnia Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej rozstrzygnęło konkurs pod nazwą „Ramię krzep – Ojczyźnie służ” na komiks lub etiudę filmową przedstawiające historię wybranego bohatera lub wydarzenia związanego z działalnością niepodległościową bądź sportową Związku Sokolstwa Polskiego w Ameryce.

Do konkursu zostali zaproszeni uczniowie szkół podstawowych i średnich, którzy chcieli poznać odpowiedzi na pytania: Co znaczyło hasło „Ramię krzep – Ojczyźnie służ” dla młodych polskich emigrantów w Ameryce? Czym było Sokolstwo Polskie i jakie są jego zasługi w odzyskaniu przez Polskę niepodległości? Jaki wpływ miało Sokolstwo na karierę sportową jednego z najsłynniejszych baseballistów, Stana Musiała?

 

Jury postanowiło przyznać wyróżnienie w kategorii komiks dla Julii Embros, uczennicy Szkoły Podstawowej w Czernicach Borowych, za komiks pt. „Gustaw Pieprzny” przygotowany pod kierunkiem Marzeny Kołakowskiej.

– Autorzy zwycięskich prac otrzymają roczne karnety bezpłatnych wejść na wystawy stałe i czasowe oraz wydarzenia organizowane przez Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce i Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, a także nagrody w formie publikacji i materiałów promocyjnych IPN – informują organizatorzy.

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments