Jubileusz 50 – lecia Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej

28 listopada starosta przasnyski Zenon Szczepankowski oraz członek Zarządu Powiatu Jolanta Kaczorek uczestniczyli w Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu w jubileuszu 50-lecia istnienia Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej połączonym z promocją II tomu „Rocznika Przasnyskiego”. Starostwo Powiatowe dofinansowało wydanie i promocję publikacji.

Uroczystość prowadził prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej Piotr Kaszubowski. Program przedstawiał się następująco: 50 lat minęło – okruchy historii, prezentacja nowego koła TPZP – Uniwersytetu Trzeciego Wieku, wystawa wydawnictw TPZP, program artystyczny.

Jubileusz Towarzystwa zgromadził w Klubie Otwartego Umysłu wielu mieszkańców Przasnysza, Powiatu, ale również przedstawicieli Towarzystwa z Warszawy oraz instytucji, które również wspierają działalność Stowarzyszenia.

Starosta przasnyski podziękował za bardzo satysfakcjonującą współpracę z samorządem powiatu przasnyskiego i gratulując prezesowi Piotrowi Kaszubowskiemu oraz członkom Towarzystwa wręczył grawerowany list gratulacyjny oraz Medal Powiatu Przasnyskiego.

Treść listu gratulacyjnego starosty przasnyskiego Zenona Szczepankowskiego:

„Z okazji jubileuszu 50 – lecia Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej pragnę Państwu serdecznie podziękować i pogratulować oraz przekazać wyrazy uznania, szacunku i szczerej wdzięczności za trud, wysiłek i zaangażowanie wkładane w wieloletnią pracę społeczną, historyczną i patriotyczną, realizowaną z myślą o społeczności powiatu przasnyskiego, regionu, jak również całego kraju.

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej powstało i działa z miłości do ziemi ojczystej, z szacunku dla pracy i dorobku przeszłych, obecnych oraz z myślą o przyszłych pokoleniach Przasnyszan i Polaków. Wspaniale kultywują Państwo tradycje naszego regionu, w poszanowaniu znaczenia historii, tradycji rodzinnej i kultury w życiu narodu. Z pragnienia przyjęcia moralnej współodpowiedzialności za ochronę i rozwój tych wartości, tak współcześnie, jak i dla przyszłych pokoleń.

Od lat z wielkim podziwem i uznaniem obserwuję działalność Państwa Stowarzyszenia. Jestem przekonany, że bez Państwa wielkiej pasji i zaangażowania wiele faktów z historii przasnyskiej ziemi byłaby zapomniana.

Dzięki Państwa działalności zmienia się historyczna świadomość mieszkańców tego terenu, którzy poznają swoje dziedzictwo kulturowe. W tak ważnym dla Państwa dniu proszę przyjąć najlepsze życzenia dalszych sukcesów oraz wytrwałości w dążeniu do zaplanowanych przez Państwa celów”.

 

Za udostępnienie zdjęć z uroczystości starostwo powiatowe serdecznie dziękuje Pani Ewie Łukasiak.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora
Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments