Joanna Trzepiecińska, Dorota Landowska, Jakub Kordas i Michał Kurek odwiedzili Czernice Borowe

Grupa aktorów z Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie odwiedziła Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą „Nasze Dzieci” w Czernicach Borowych.

 

22 listopada Placówkę Opiekuńczo – Wychowawczą „Nasze Dzieci” w Czernicach Borowych odwiedzili aktorzy Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie w ramach projektu „Teatr Polski Dzieciom”.

Jego celem są działania teatralne nastawione na młodego widza. Organizatorzy chcieli w ten sposób stworzyć dzieciom możliwość spotkania z teatrem i pokazać, jak ciekawą może to być zabawą.

W czernickiej placówce gościła Joanna Trzepiecińska, Dorota Landowska, Jakub Kordas, Michał Kurek, a także akompaniatorka Anna Siek. Aktorzy przeczytali „Małego Księcia”  autorstwa Antoine’a de Saint Exupery’ego. Potem odbyły się warsztaty plastyczne.

 

– Każda grupa tworzyła własną planetę i na koniec ją omawiała. Dzieci tłumaczyły jakim językiem posługują się jej mieszkańcy, co robią i jakie obowiązują na niej pieniądze. Wspólna praca dała niesamowicie efekty – relacjonuje Joanna Flak, dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Nasze Dzieci” w Czernicach Borowych.

Domownicy byli zachwyceni spotkaniem z aktorami i chętnie uczestniczyli we wszystkich inicjatywach.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments