Jesteś absolwentem Szkoły Podstawowej nr 2 lub 3 w Przasnyszu? Muzeum Historyczne poszukuje pamiątek!

W 2022 r. dwie z przasnyskich placówek szkolnych obchodzą swoje jubileusze. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza może poszczycić się 75-letnią historią, zaś Szkoła Podstawowa nr 3 Tadeusza Kościuszki w Przasnyszu obchodzi swoje 50. urodziny. W związku z tym Muzeum Historyczne apeluje o udostępnianie pamiątek z dawnych lat.

 

Muzeum Historyczne na początku września 2022 r. zorganizuje wystawę, na której zaprezentowane zostaną pamiątki dotyczące szkół podstawowych nr 2 i 3 Przasnyszu. W związku z tym muzeum zwraca się z gorącą prośbą do absolwentów i dawnych pracowników (lub ich rodzin) o wypożyczenie lub umożliwienie zeskanowania pamiątek z lat szkolnych. Mogą być to: świadectwa, legitymacje, szkolne tarcze, zeszyty, pamiętniki, sprawdziany, dzienniczki, zdjęcia zrobione w szkole lub podczas wycieczek, laurki i wszelkie inne pamiątki związane z przasnyskimi placówkami.

 

Może u kogoś na strychu uchował się tornister, fartuszek szkolny, albo piórnik? Każda pamiątka, której używali dawni uczniowie SP 2 i 3, ma nieocenioną wartość. Planowana wystawa będzie najlepszą lekcją historii i przeniesie jej uczestników w minione czasy.

Muzeum Historyczne apeluje o pomoc i zaprasza w swoje progi. Wszystkie udostępnione pamiątki wrócą do właścicieli w nienaruszonym stanie.

 

 

M.Jabłońska

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Erodisco
Erodisco
15 dni temu

Piłka po mata grajta może być?

przasnyszanka
przasnyszanka
15 dni temu
Reply to  Erodisco

zadający pytanie nie chodził ani do 2 , ani do 3 ,ale do szkoły o innym numerze…