Jesteś absolwentem Szkoły Podstawowej nr 2 lub 3 w Przasnyszu? Muzeum Historyczne poszukuje pamiątek!

W 2022 r. dwie z przasnyskich placówek szkolnych obchodzą swoje jubileusze. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza może poszczycić się 75-letnią historią, zaś Szkoła Podstawowa nr 3 Tadeusza Kościuszki w Przasnyszu obchodzi swoje 50. urodziny. W związku z tym Muzeum Historyczne apeluje o udostępnianie pamiątek z dawnych lat.

 

Muzeum Historyczne na początku września 2022 r. zorganizuje wystawę, na której zaprezentowane zostaną pamiątki dotyczące szkół podstawowych nr 2 i 3 Przasnyszu. W związku z tym muzeum zwraca się z gorącą prośbą do absolwentów i dawnych pracowników (lub ich rodzin) o wypożyczenie lub umożliwienie zeskanowania pamiątek z lat szkolnych. Mogą być to: świadectwa, legitymacje, szkolne tarcze, zeszyty, pamiętniki, sprawdziany, dzienniczki, zdjęcia zrobione w szkole lub podczas wycieczek, laurki i wszelkie inne pamiątki związane z przasnyskimi placówkami.

 

Może u kogoś na strychu uchował się tornister, fartuszek szkolny, albo piórnik? Każda pamiątka, której używali dawni uczniowie SP 2 i 3, ma nieocenioną wartość. Planowana wystawa będzie najlepszą lekcją historii i przeniesie jej uczestników w minione czasy.

Muzeum Historyczne apeluje o pomoc i zaprasza w swoje progi. Wszystkie udostępnione pamiątki wrócą do właścicieli w nienaruszonym stanie.

 

 

M.Jabłońska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Erodisco
Erodisco
1 rok temu

Piłka po mata grajta może być?

przasnyszanka
przasnyszanka
1 rok temu
Reply to  Erodisco

zadający pytanie nie chodził ani do 2 , ani do 3 ,ale do szkoły o innym numerze…