Jest wsparcie dla strażaków od samorządu Mazowsza

Zakup nowych wozów strażackich, specjalistycznego sprzętu ratowniczego czy modernizacje strażnic to inwestycje, na jakie samorządy mogą pozyskać wsparcie z budżetu Mazowsza. Władze województwa na ten cel zarezerwowały w sumie 15 mln zł. Nabór wniosków trwa tylko do 11 lutego br.

 

Zdaniem marszałka Adam Struzika wsparcie strażaków to jedno z najważniejszych zadań samorządu województwa.

– Na Mazowszu mamy ok. dwóch tysięcy jednostek ochotniczych straży pożarnych, w których służy prawie 75 tys. druhów ochotników. To doskonale przygotowani, odpowiednio przeszkoleni ludzie, którzy są gotowi nieść pomoc naszym mieszkańcom o każdej porze dnia i nocy. Musimy jednak pamiętać, że w ich pracy liczy się nie tylko doświadczenie i umiejętności, ale przede wszystkich niezawodny sprzęt. Dlatego co roku jedną z kluczowych pozycji w budżecie województwa jest wsparcie dla gmin na zakup nowoczesnych samochodów czy modernizacje zaplecza technicznego, jakim niewątpliwie są strażnice. W tym roku na tego typu działania przeznaczyliśmy 15 mln zł.

11 mln zł na zakup wozów i sprzętu strażackiego

W tym roku w budżecie województwa zarezerwowano 11 mln zł na zakup wozów strażackich i specjalistycznego sprzętu. To ogromne wsparcie dla samorządów gminnych. W ramach zadania mogą ubiegać się o dofinansowanie do 100 tys. zł do zakupu nowego średniego lub ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego, a do 80 tys. zł na zakup lekkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego. Samorządy mogą też otrzymać nawet 20 tys. zł wsparcia na zakup sprzętu ratowniczego, środków ochrony osobistej czy umundurowania bojowego.

Wnioski należy składać  do 11 lutego br. wyłącznie poprzez e-PUAP, z dopiskiem: „Wniosek OSP-2022”. Każda gmina może złożyć wnioski na dofinansowanie zakupu samochodów ratowniczo-gaśniczych albo specjalistycznego wyposażenia dla dowolnej liczby jednostek OSP, działających jej terenie. Więcej szczegółów na temat można znaleźć na stronie www.mazovia.pl

 

Mazowieckie strażnice w nowej odsłonie

Samorząd województwa mazowieckiego w tegorocznym budżecie wygospodarował również 4 mln zł na remonty i modernizacje strażnic OSP. Na prace budowlane, które poprawią zarówno warunki pracy strażaków, jak i przechowywania wozów strażackich i specjalistycznego sprzętu samorządy gminne mogą otrzymać nawet do 30 tys. zł dofinansowania. Każda gmina może złożyć wniosek na remont albo modernizację tylko jednej strażnicy OSP z terenu gminy. Termin składania wniosków upływa 11 lutego br.

 

 

Źródło mazovia.pl
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments