Jest umowa na opracowanie studium linii kolejowej Zegrze – Przasnysz

Umowa na opracowanie „Wstępnego Studium Planistyczno – Prognostycznego linii kolejowej Zegrze – Przasnysz” została podpisana 30 marca. Wykonawcą będzie konsorcjum firmy Metroprojekt Sp. z o.o. z Warszawy oraz Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej – Zarząd Krajowy, również z Warszawy.

 

WSPP powinno powstać do 29 października 2021 roku. Opracowanie dokumentu jest niezbędne do prowadzenia dalszego procesu inwestycyjnego.

Środki na sfinansowanie sporządzenia studium będą pochodziły ze środków samorządów zaangażowanych w proces realizacji nowego połączenia kolejowego (18 samorządów). Największy udział w kosztach przypadnie Samorządowi Województwa Mazowieckiego (60 proc.).

 

– Jeśli projekt pozytywnie przejdzie II etap rekrutacji w programie „Kolej+” i zostanie do niego zakwalifikowany, samorządy mogą liczyć na zwrot 85% kosztów poniesionych na przygotowanie Wstępnego Studium Planistyczno – Prognostycznego – informuje Urząd Miasta i Gminy w Serocku.

Przypomnijmy, że w projekt budowy linii kolejowej z Zegrza do Przasnysza zakłada budowę 70 km torów, kilku stacji kolejowych oraz powstanie mostu na Narwi w Zegrzu. Na trasie nowej linii kolejowej mają się znaleźć takie miasta jak: Serock, Pułtusk, Maków Mazowiecki i Przasnysz. Koszt całej inwestycji planowany jest na 1,5 mld złotych.

 

ren


 

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

A do Ciechanowa nie bliżej:-):-):-)