Jest szansa na kontynuację budowy chodników wzdłuż drogi krajowej DK 57

Mieszkańcy miejscowości położonych przy drodze krajowej nr 57 i samorząd gminy Przasnyszu kilkadziesiąt lat czekali na budowę chodników, które miały zapewnić im bezpieczne poruszanie się. W 2022 GDDKiA zakończyła inwestycję, w ramach której, na wyznaczonych odcinkach, powstały ciągi dla pieszych. Teraz gmina informuje, że jest duża szansa na kontynuację budowy chodników.

 

– Miło nam poinformować, że na skutek działań mieszkańców miejscowości Bogate oraz Gminy Przasnysz, pismem z dnia 20 kwietnia 2023 r. Kierownik Rejonu w Przasnyszu, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował, że przekazał do akceptacji do Wydziału Dróg i Sieci Drogowej w Oddziale GDDKiA w Warszawie propozycję budowy chodnika od już istniejącego w miejscowości Bogate do miejscowości Szlasy Bure, wzdłuż drogi krajowej DK57 – poinformowała gmina Przasnysz.

– Cieszymy się, że budowa chodników prawdopodobnie będzie kontynuowana, a bezpieczeństwo wzrośnie – napisał samorząd w mediach społecznościowych.

 

Przypominamy, że Gmina Przasnysz w 2017 r., na skutek działań podjętych przez mieszkańców, samorząd oraz poparcia Wojewody Mazowieckiego, Zdzisława Sipiery – podpisała porozumienie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział w Warszawie na mocy którego Gmina zobowiązała się opracować dokumentację projektową budowy chodników w miejscowości Sierakowo, Dobrzankowo oraz Bogate, uzyskania wymaganych uzgodnień, pozwoleń i decyzji niezbędnych do realizacji Inwestycji, a w szczególności zaświadczenia wojewody mazowieckiego o nie wniesieniu sprzeciwu do zgłoszenia zamiaru wykonywania robót nie wymagających pozwolenia na budowę.

 

– Gmina Przasnysz przekazała kompletną dokumentacje w 2019 r., a GDDKiA w ramach swoich środków zakończyła budowę chodników w 2022 r. Dzięki tej współpracy udało się rozwiązać problem bezpieczeństwa ruchu drogowego, poprawiono również komfort życia mieszkańców, którzy czekali na taką inwestycję kilkadziesiąt lat – informuje samorząd.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kazik
kazik
27 dni temu

To juz potrzeba dla społeczeństwa- bezpieczna droga

Aga
Aga
26 dni temu

To jest bardzo dobra informacja. Nareszcie! Ta droga jest bardzo ruchliwa i niebezpieczna dla pieszych i rowerzystów. Trzeba trzymać kciuki za szybką akceptację projektu przez GDDKiA w Warszawie i jak najszybszą realizację.