Jest postulat powołania do życia Przasnyskiej Karty Młodzieżowej

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej radny Piotr Kołakowski, który 1 września br. objął funkcję dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu, wystąpił z inicjatywą powołania do życia Przasnyskiej Karty Młodzieżowej. System miałby działać podobnie jak Karta Dużej Rodziny i Karta Seniora, zapewniając uczniom zniżki w zakupie dóbr i usług oraz nauczyć oszczędzania.

 

– Jest to pomysł, który w wielu miastach bardzo fajnie funkcjonuje. Chciałbym, aby Przasnyska Karta Młodzieżowa, objęła młodzież szkolną w naszym mieście. Mogłaby również służyć studentom do 26. roku życia. Byłby to system zniżek – zachęcał radny.

Początkowo miałyby one obowiązywać w instytucjach miejskich, takich jak MDK, OSiR i Muzeum Historyczne, aby z biegiem czasu zapewnić rabaty w dostępie do punktów gastronomicznych, księgarń czy sklepów, z których korzystają młodzi ludzie.

 

– Jeśli chodzi o instytucje miejskie, posiadacz takiej karty otrzymywałby poza regulaminem kilka lub kilkanaście procent zniżki na poszczególne usługi. Widziałbym tu dużą rolę Młodzieżowej Rady Miasta, która mogłaby sprawować patronat nad efektywnym funkcjonowaniem takiej karty. Oprócz instytucji miejskich widziałbym tu również możliwość zniżek w punktach ksero, księgarniach, sklepach papierniczych, być może w sklepach z ubraniami i przy zakupie biletów autobusowych. Mogłyby być to także restauracje, bistra i bary szybkiej obsługi – wymieniał radny.

Jak przypuszcza Piotr Kołakowski, prywatne przedsiębiorstwa mogą być zainteresowane wprowadzeniem takiej formy zniżek. Choć bezpośrednim adresatem karty miałaby być młodzież, to służyłaby również rodzicom i dziadkom, którzy pokrywają koszty utrzymania najmłodszych pokoleń.

– Wydaje mi się, że pomysł powołania takie karty jest zasadny. Jeśli Państwo uznacie, że projekt wart jest wdrożenia, można nim zainteresować także władze powiatu przasnyskiego, które mógłby umożliwić zniżki w dostępie do obiektów takich jak lodowisko, czy powstający w Przasnyszu basen, lub do ogółu miejsc w całym powiecie – postulował Piotr Kołakowski.

Burmistrzowi pomysł radnego wydał się bardzo interesujący.

 

– Znam samorządy, w których jest realizowany. Zaprosiłem radnego Piotra Kołakowskiego, aby omówić szczegóły tego przedsięwzięcia i harmonogram jego wprowadzenia w naszym mieście – skomentował Łukasz Chrostowski.

Burmistrz widzi dla karty szersze wykorzystanie, ponieważ mogłaby służyć ogółowi przasnyszan, bez względu na wiek, jako Karta Mieszkańca, co promowałoby zameldowanie w Przasnyszu.

Karta Młodzieży z powodzeniem funkcjonuje m.in. w Ostrołęce, gdzie na starcie programu wśród partnerów (we wrześniu 2020 r.) znalazło się między innymi: 19 firm z branży gastronomicznej, 4 partnerów z obszaru kultury, muzyki i rozrywki, 12 partnerów z branży moda i beauty oraz 7 szkół nauki jazdy.

 

M.Jabłońska

 

Sprawdź również
guest
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Justyna
Justyna
4 miesięcy temu

A może Pan radny zamiast szukać obniżek w kieszeniach innych sam coś wykupi, ufunduje, pomoże. Najłatwiej czyimś kosztem.

Darek
Darek
4 miesięcy temu

Halo ziemia, mdku nie ma, do muzeum i na stadionie młodzież nie chodzi, a prywatne firmy i tak maja ciężko, pomysł jedynie propagandowy o z czyjejś kieszeni

Hady
Hady
4 miesięcy temu
Reply to  Darek

Ale młodzież na korepetycje będzie miała zniżki.

Katarzyna
Katarzyna
4 miesięcy temu

O 207 zł miesięcznie i 2486 zł rocznie wzrośnie ZUS od stycznia 2023 r. dla jednoosobowego biznesu. To poprosimy o jakiś postulat dla nas a nie od nas

jana
jana
4 miesięcy temu
Reply to  Katarzyna

Draństwo , jak tak można.

Kazio
Kazio
4 miesięcy temu

Zniżki na prywatne korepetycje, ponieważ przasnyskie LO do niczego się nie nadaje, oczywiście nie z winy nowego dyrektora,

jana
jana
4 miesięcy temu
Reply to  Kazio

O nowym też będziecie mówić jak poprzednim (:

Marian
Marian
4 miesięcy temu

To jest bezsensu…

Jan
Jan
4 miesięcy temu

Ludzie, zwracam się do radnych miasta Przasnysza.Co wy tam robicie? Wymyślacie bzdety i nimi karmicie miejscową społeczność.Przecież było coś takiego jak zniżki dla młodzieży szkolnej czy to bilety autobusowe, bilety do kina, muzeum itp.Za każdym waszym pomysłem stoi bubel i porażka. Jak macie wymyślać głupoty, to lepiej posiedźcie na takiej radzie i wypijcie kawę w milczeniu.Pan Kołakowski niech się skupi na przywróceniu dobrego imienia liceum KEN.Jeśli tak chce Pan pracować w szkole jak w radzie miasta, to tylko współczuć uczniom.Pozdrawiam „bezradnych”.

Ryszard
Ryszard
4 miesięcy temu
Reply to  Jan

Panie Kułakowski, Basta!!!

Ait
Ait
4 miesięcy temu

To pierwszy sklep BARTEK zniżki na meble do pokoi młodzieżowych

Franciszek
Franciszek
4 miesięcy temu

Przez ten rok do wyborów, ile oni jeszcze zmarnują środków publicznych.No ręce opadają.

Konowal
Konowal
4 miesięcy temu

Legitymacja szkolna nie wystarczy?