Jest opinia biegłych w sprawie Alberta G., 18 – latka, który ranił rówieśników nożem

Prokuratura otrzymała kluczowe opinie biegłych psychologów i psychiatrów, którzy dokładnie przebadali Alberta G. „W czasie popełnienia zarzucanego mu czynu miał zachowaną zdolność rozpoznania znaczenia czynu i kierowania swoim postępowaniem”.

 

– Albert G., został poddany sześciotygodniowej obserwacji sądowo-psychiatrycznej w Samodzielnym Publicznym Psychiatrycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej im. dr. St. Deresza w Choroszczy. O obserwacji postanowił Sąd Okręgowy w Ostrołęce. Początkowo na okres 4 tygodni, następnie na wniosek biegłych psychiatrów, na kolejne 2 tygodnie. Po zakończonej obserwacji prokuratura oczekiwała na opinię biegłych psychiatrów i psychologa. Wczoraj wpłynęła opinia co do stanu zdrowia Alberta G. – informuje portal moja-ostrołęka.pl Edyta Łukasiewicz – rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

– Biegli nie stwierdzili u podejrzanego choroby psychicznej ani upośledzenia umysłowego. Stwierdzili natomiast zaburzenia osobowości. W czasie popełnienia zarzucanego mu czynu miał zachowaną zdolność rozpoznania znaczenia czynu i kierowania swoim postępowaniem, czyli zdaniem biegłych nie zachodzą przesłanki wskazane w art. 31 par. 1 i 2 kodeksu karnego – dodaje.

– Biegli wskazali jednak, że z uwagi na młody wiek i niski poziom doświadczenia życiowego wymaga pomocy w prowadzeniu obrony. Podejrzany może przebywać w warunkach aresztu śledczego i zakładu karnego – przekazuje rzeczniczka.

Do ataku nożownika doszło w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle. 18 – latek miał wstać i wyjść z lekcji do toalety. Kiedy wrócił, wyciągnął nóż, którym ranił dwójkę swoich rówieśników. Kolejną ofiarę zaatakował już poza szkołą.

Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa wielu osób. Młodemu mężczyźnie grozi dożywocie.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grażyna
Grażyna
27 dni temu

Bardzo dobrze, dzisiejsza młodzież to same cwaniaki bez pokory

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
27 dni temu
Reply to  Grażyna

No ale co jest dobrego w tej historii, bo nie ogarniam?

Krzysztof P
Krzysztof P
26 dni temu
Reply to  Grażyna

Bez przesady ta ocena młodzieży. Idąc tropem- po ostatnich wydarzeniach, można powiedzieć, że wszyscy księża to pedofile, wszyscy rodzice to mordercy dzieci i można mnożyć. Ja bym nie generalizował bo to jest krzywdzące i nieprawdziwe. Świat jest piękny i ludzie dobrzy. Jak wszędzie są czarne owce i szkoda, że spotkała pani tylko taką młodzież.