Jest etat dla podinspektora w Urzędzie Miasta w Przasnyszu

Burmistrz Przasnysza ogłosił otwarty i konkurencyjny nabór na wolne stanowisko urzędnicze w Urzędzie Miasta w Przasnyszu. Poszukiwany jest podinspektor ds. wymiaru podatków i kontroli w Wydziale Podatków i Opłat Lokalnych.

 

Wymagania niezbędne, które należy spełnić, by starać się o pracę na wspomnianym stanowisku to:

 • obywatelstwo polskie,
 • pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,
 • brak skazania za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
 • nieposzlakowana opinia,
 • wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: ekonomia, administracja, prawo, finanse lub rachunkowość.
 • doświadczenie na stanowisku związanym z finansami publicznymi, rachunkowością lub podatkami.

Wśród wymagań dodatkowych znalazły się m.in.: znajomość przepisów następujących aktów prawnych: ustawy Ordynacja podatkowa, ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, ustawy o podatku rolnym, ustawy o podatku leśnym, ustawy o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej oraz przepisów wykonawczych do wymienionych ustaw, umiejętność redagowania pism w sprawach z zakresu stanowiska, umiejętności interpersonalne w zakresie obsługi interesanta, mile widziane doświadczenie zawodowe w pracy związanej z obsługą klienta/interesanta, wysoka kultura osobista, komunikatywność, asertywność, umiejętność pracy pod presją czasu i odporność na stres, umiejętność pracy w zespole.

 

Zadania wykonywane na stanowisku:

 • dokonywanie wymiaru podatku rolnego i łącznego zobowiązania pieniężnego oraz podatku od nieruchomości od osób fizycznych i jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej,
 • informowanie podmiotów, na których ciąży obowiązek podatkowy o konieczności złożenia informacji o nieruchomościach i obiektach budowlanych/gruntach,
 • nanoszenie zmian w przedmiotach i podmiotach opodatkowania na podstawie informacji otrzymanych ze Starostwa Powiatowego,
 • weryfikacja danych zawartych w CEIDG oraz rejestrze PESEL z ewidencją podatkową,
 • prowadzenie rejestrów wymiarowych oraz rejestrów przypisów i odpisów,
 • sumowanie i uzgadnianie z księgową podatkową danych zawartych w prowadzonych rejestrach w celu zgodności z bilansem sald i sprawozdań Rb-27,
 • prowadzenie czynności sprawdzających i kontroli podatkowych,
 • przygotowywanie danych o utraconych dochodach z tytułu obniżenia stawek ustawowych oraz z tytułu zwolnień określonych w ustawie o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych,
 • wydawanie zaświadczeń w zakresie zadań realizowanych przez Wydział,
 • archiwizowanie akt wytworzonych na stanowisku pracy.

Wymagane dokumenty aplikacyjne należy złożyć osobiście lub przesłać na adres Urzędu Miasta Przasnysz, 06-300 Przasnysz, ul. Jana Kilińskiego 2 w zaklejonej kopercie z dopiskiem „Dotyczy naboru na Podinspektora ds. wymiaru podatków i kontroli” w terminie do dnia 7.11.2023 r. (decyduje data faktycznego wpływu do Urzędu Miasta Przasnysz).

Więcej informacji na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta w zakładce: nabór na wolne stanowiska urzędnicze w Urzędzie Miasta Przasnysz.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
toon
toon
1 miesiąc temu

„Tajna odprawa komendantów wojewódzkich policji. Nieoficjalnie: padła kontrowersyjna ofertaDo Warszawy zjechali komendanci wojewódzcy policji z całej Polski — dowiedział się nieoficjalnie Onet. Dziś odbyła się tajna odprawa z ich szefem, gen. Jarosławem Szymczykiem. Jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji, dostali od niego intratną propozycję — jeżeli odejdą ze służby w najbliższym czasie, podwyższy im honorarium, by mieli wyższą emeryturę. Dotyczy to też ich zastępców i innych funkcjonariuszy na wysokich stanowiskach. — To próba destabilizacji państwa — uważa nasz informator.” ” Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej zwołał tajną, dwudniową naradę, w której bierze udział ścisłe kierownictwo straży oraz komendanci wojewódzcy. Według… Czytaj więcej »

Edzio
Edzio
1 miesiąc temu
Reply to  toon

Nieoficjalnie onet… Poważnie ? 😂

toon
toon
1 miesiąc temu
Reply to  Edzio

nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne” – powiedział Jarosław Kaczyński i tego wciąż się mocno trzymacie.

Edzio
Edzio
1 miesiąc temu
Reply to  toon

Już nie raz ten portal po decyzji sądu musiał odszczekać nieprawdziwe informacje. Do myślącego by dotarło , nie wiem jak do ciebie !

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Edzio

Edziu, naprawdę nie widzisz, jak bardzo im się pali pod dupami? Jak trzeba być zaślepionym, żeby udawać że to się nie dzieje? Oni będą teraz siłą odrywani od koryt, a Danusia Holecka już nie sprzeda widzom najprawdziwszej prawdy.
PiS trzeba wypalić do zera, bo to jest nowotwór, który nie może powrócić.

Edzio
Edzio
1 miesiąc temu

A może trzeba zacząć od pozostałości po prl , magdalence itd ? Czy Ty naprawde nie widzisz , że oni wszyscy są jednym ch.. robieni ?! Walisz w jednych a nie widzisz , że druga strona nie lepsza! Nie widziałem choćby jednego postu w którym krytykujesz lewaków , platfusów i całą tą resztę płaczków!

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Edzio

A Ty uważasz, że ja naprawdę bezkrytycznie patrzę na to co działo się za rządów PO? Otóż nie. W 2015 roku nie głosowałem na PO. Choć mój wybraniec nie bardzo nie popisał 😅. Ale to co wyprawia PiS nie mieści mi się w głowie. Choćby TVP. Nie przeszkadza ci ten jad lejący się z ekrany 24 h na dobę? I ta tępa propaganda, jaki to Matołusz dobry, a Tusk zły. Przykłady można mnożyć w nieskończoność.

Edzio
Edzio
1 miesiąc temu

Może obiła Ci się o uszy wypowiedź jednego z lewaków odnośnie morderców ks. Popiełuszki !? To tylko jeden przykład twoich elyt !

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Edzio

Wypowiedź mi się nie obiła o uszy. Ale za to wiem, kim.w stanie wojennym był niejaki Piotrowicz, dzisiejszy sędzia TK.

Wyborca
Wyborca
1 miesiąc temu

Jeszcze za nimi zapłaczesz. Chyba że masz inną orientację.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Wyborca

To mogą być tylko łzy szczęścia. Czekam w pierwszej kolejności na zdjęcia Kamińskiego i Wąsika w pasiekach. Zasłużyli jak mało kto.

Kasia
Kasia
1 miesiąc temu

Takie niegłupie to stanowisko. Byleby nie Pani Kasia.