Jest Ci zimno? Poznaj pozytywną ekipę morsów z Jednorożca.

Gdy za oknem zalega śnieg, a temperatura spada poniżej zera większość z nas marzy o ciepłym kocu, kapciach i kubku gorącej herbaty. Inaczej rzecz się ma w ekipie „Jednorożec robi co może”. Pozytywni biegacze przyzwyczaili nas już do tego, że biorą udział w większości imprez w naszym regionie. Tej zimy przyszedł czas na morsowanie. Jednorożanie swój „debiut” zaliczyli w listopadzie i jak widać nowa atrakcja weszła im już w krew. Brrrr 🙂

Morsowanie to coraz popularniejszy sport, choć niektórzy postrzegają go jako kontrowersyjny. „Mors” to potoczne określenie osoby kąpiącej się w zimnej wodzie, zazwyczaj podczas jesienno-zimowego okresu. Morsowanie pierwszy raz może okazać się trudne, ale z każdym kolejnym wejściem do wody, ciało coraz bardziej przyzwyczaja się do zimna.

Zapewne nie raz widząc grupę ludzi rozebranych niemal do naga, wchodzących do lodowatego jeziora lub morza, zastanawiałeś się, co takiego daje morsowanie, że „morsów” przybywa z każdym sezonem? Okazuje się, że kąpiele w zimnej wodzie nie tylko hartują organizm, ale także wykazują działanie lecznicze.

Jak wyglądały początki zabawy dla jednorożan można zobaczyć poniżej.

red.


 

Źródło Jednorożec robi co może wformie24.poradnikzdrowie.pl
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments