Jesienne kompozycje i życzenia dla Klubu Seniora „Pod Świerkiem”

W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Jestem małym przyjacielem przyrody” przedszkolaki z członkami Klubu Seniora w Krzynowłodze Małej tworzyły jesienne kompozycje.

 

Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej w ramach edukacji ekologicznej przyłączyły się do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Jestem małym przyjacielem przyrody”, którego założeniem jest rozwijanie zainteresowań przyrodniczych u dzieci, a także kształtowanie właściwych postaw proekologicznych.

– W ramach projektu przedszkolaki w każdym miesiącu mają do wykonania określone zadanie. W październiku tym celem było przygotowanie kompozycji „Las w słoiku” z wykorzystaniem darów jesieni. O pomoc w wykonaniu tego zadania poprosiliśmy członków Klubu Seniora z Krzynowłogi Małej – informuje Aneta Marchewka.

19 października dzieci wybrały się na zajęcia warsztatowe do budynku Klubu Seniora, gdzie wraz z członkami stowarzyszenia przystąpili do wspólnej pracy, wykonując pod ich czujnym okiem, jesienne kompozycje.

 

– Drugim celem wizyty w Klubie „Pod Świerkiem” było złożenie Seniorom życzeń z okazji Europejskiego Dnia Seniora, który obchodzony jest 20 października. Z tej okazji do grupy przedszkolaków dołączyła dyrektor Małgorzata Budna wraz z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego oraz Elżbietą Krajewską – opiekunem Samorządu Uczniowskiego. Pani dyrektor w imieniu całej szkolnej społeczności życzyła seniorom dużo zdrowia oraz wszelkiej pomyślności na długie lata – dodaje Aneta Marchewka

Spotkanie z seniorami zakończyło się wspólnymi zdjęciami i słodkim poczęstunkiem.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments