Jedyne w regionie kryte lodowisko, wkrótce powstanie w Przasnyszu [FOTO]

Mimo epidemii koronawirusa inwestycje w powiecie przasnyskim nie zwalniają tempa. Zaawansowanie prac budowlanych projektu „Budowa hali sportowej z płytą lodowiska przy Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu” osiągnęło blisko 60%. Całkowita wartość inwestycji wyniesie ponad 13 milionów złotych.

 

Prace na lodowisku trwają nieprzerwanie. Zgodnie z dokumentacją na chwilę obecną zakończone zostały prace murowe i betonowe związane z konstrukcją budynku. Podobnie wygląda sytuacja ze stalową konstrukcją nośną hali sportowej. Zamontowane zostały równie blachy łukowe, stanowiące nośną konstrukcję dachu hali lodowiska. Zabezpieczono również ściany izolacją termiczną i przygotowano je do wykonania docelowej elewacji. Budynek posiada już stolarkę okienną oraz fasady aluminiowe. Obecnie trwają prace związane z wykonaniem pokrycia dachowego – montaż izolacji termicznej oraz montaż blach łukowych górnych wraz z obróbkami blacharskimi. Równolegle wykonywane są prace wewnątrz budynku takie tynki gipsowe czy cementowo-wapienne w zależności od wymogów i założeń projektowych.

Powstaje też najważniejszy element budynku – główna płyta lodowiska. Położono już warstwy izolacji przeciwwodnej, termicznej oraz konstrukcję samej płyty łącznie z instalacjami chłodniczymi. Wykonywana jest wentylacja, instalacja sanitarna i elektryczna. Jeśli nic nie zakłóci dalszego przebiegu prac zamknięcie inwestycji planowane jest na koniec sierpnia 2020 roku.

Tak więc wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku mieszkańcy powiatu skorzystają z nowoczesnego obiektu ciesząc się jazdą na łyżwach. Projektowana hala sportowa mieścić będzie płytę sztucznego lodowiska o wymiarach 40x25m ograniczoną systemowymi bandami. Ten nowoczesny obiekt z uwagi na ciekawe rozwiązania będzie obiektem wielofunkcyjnym. Dlatego obok jazdy na łyżwach czy zawodów hokeja na lodzie będzie można tu zorganizować różnorakie eventy, imprezy dla dzieci i dorosłych czy koncerty. Rozbudowane zaplecze z pewnością przyciągnie wiele klubów sportowych i organizacji pozarządowych i zachęci je do realizacji własnych pomysłów.

Od strony technicznej obiekt będzie posiadał hal wejściowy z kasami, zaplecze szatniowe dla korzystających ze ślizgawki z wypożyczalnią łyżew, zaplecze sanitarne, trybuny nad zapleczem, pomieszczenia techniczne i magazynowe oraz przewiązkę do istniejącego budynku szkoły. W części środkowej (głównej) hali zlokalizowana będzie płyta lodowiska. Obiekt będzie również posiadał zaplecze szatniowe dla zawodników, rozkładaną scenę wewnętrzna, zaplecze sanitarno-szatniowe dla artystów oraz zaplecze sceny.

Źródło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu
guest
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
1 rok temu

SUPER , super, super ! Wolę taki obiekt niż pływalnię , do której mogę podjechać .Dzieci i młodzież będą miały radochę ! Ferie zimowe będą wspaniałe !

Zenek
Zenek
1 rok temu
odpowiada  Anna

Anno zdajesz sobie sprawę, że to obiekt całoroczny? Również jeśli chodzi o koszty. Basen w Chorzelach i lodowisko w Przasnyszu pociągną powiat na dno finansowe. Ale przynajmniej na bogato!!!!

Zenek
Zenek
1 rok temu

Proponuję utworzyć drużunę hokejową Huragan Przasnysz oraz sekcję tanców na lodzie Eskimo…

Marcin
Marcin
1 rok temu
odpowiada  Zenek

Zenek jak byś nie widział drużyna hokejowa w Przasnyszu już jest ” Hokej Orły Przasnysz” a lodowisko nie jest po to aby zarabiać tylko żeby być dla społeczeństwa

Zenek
Zenek
1 rok temu
odpowiada  Marcin

Chyba grali na trawie?

x D
x D
1 rok temu

Osobiście śmiem wątpić, aby obiekt był w stanie na siebie zarobić. Raczej będzie to skarbonka bez dna dla powiatu.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
odpowiada  x D

Zarobić? O czym Ty w ogóle mówisz. Sam rachunek za prąd będzie kosmiczny. Do tego pensje, jakieś koszty utrzymania itd.
Mówimy o setkach tysięcy kosztów miesięcznie. Ile trzeba byłoby sprzedać biletów, żeby to się zwróciło? Zero szans.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu

Zawsze gdy słyszę o tym lodowisku zastanawiam się co palił gość, który wpadł na ten pomysł.
Czy ktoś jest w stanie przywołać mi miasto, które ma lodowisko, a nie ma basenu?
Tylko nie piszcie mi o basenie w Chorzelach. Do Chorzel trzeba dojechać. Jak taki nastolatek ma iść sobie popływać, jak na basen ma 20 km?

Łyżwy? Super sprawa. Jako zimowa atrakcja, 3 razy w roku po godzinie. Kto będzie chodził w lipcu na łyżwy? Czy ktoś policzył, ile utrzymanie tego nieszczęścia będzie kosztowało? W skali roku trzeba będzie dołożyć kilka milionów jak nic. Skat na to pieniądze???

Janusz
Janusz
1 rok temu

zawsze z czymś masz problem

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
odpowiada  Janusz

A coś merytorycznego napiszesz, czy tak się po prostu lubisz przypieprzyć do kogoś bez powodu?

Elo
Elo
1 rok temu

Czyzby hipokryzja ?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
odpowiada  Elo

Że co, bo nie ogarniam kontekstu chyba?

Mariusz
Mariusz
1 rok temu

Witam a jakie wymiary ma tafla lodowiska i która reprezentacja będzie na niej trenowała. Nikt nie sprawdził jakim zainteresowaniem będzie cieszył się ten projekt. Projekty tego typu mają sens bytu w USA i Kanadzie, gdzie hokej jest sportem narodowym i w każdym miejscu jest na to popyt i zainteresowanie. Ile mamy sekcji hokejowych w Przasnyszu, kilku zapaleńców ( i chwała im za to ) ale to nie jest powód do budowy sztucznego lodowiska. Czy ktoś może przytoczyć jakie będą koszty utrzymania takiego lodowiska ( zagrożenie dla mieszkańców – amoniak w systemie zamrażania ) itp, itd można przytaczać wiele za i… Czytaj więcej »

Karolina
Karolina
1 rok temu

Niektórzy chodzą na basen, a inni na łyżwy. Ja na przykład gdyby wybudowali basen byłabym zawiedziona. Nigdy nie słyszałam żeby w Przasnyszu była drużyna pływacka w przeciwieństwie do hokejowej.