Jednorożeckie gimnazjalistki w wielkim finale Turnieju o „Złotą Piłkę”

Dnia 8 maja 2017r. drużyna dziewcząt Publicznego Gimnazjum im. Św. Stanisława Kostki w Jednorożcu udała się na  57. edycję turnieju piłki nożnej dziewczynek i chłopców „Gramy o Złotą Piłkę” im. Aleksandra Zaranka.

Turniej piłkarski „Gramy o Złotą Piłkę”  to najstarsza impreza piłkarska skierowana do dziewczynek i chłopców ze szkół podstawowych i gimnazjów. To podczas tych zawodów pierwsze piłkarskie kroki stawiali między innymi bracia Żewłakow, Jakub Wawrzyniak, Stanisław Terlecki czy Dariusz Dziekanowski.

            Jednorożeckie gimnazjalistki w eliminacjach grupowych 8 maja na obiektach Hutnika Warszawa pokonały: 6:2 drużynę  FC Victoria Warszawa; 1:0 Jaga Jakubów Team i zremisowała 2:2 z Gimnazjum Pomiechówek. W ten sposób piłkarki z Jednorożca awansowały do półfinału.

W półfinale 11 maja nasze dziewczyny trafiły na zespoły z piłkarskich szkółek: Diamonds Academy Warszawa i Warriors Academy Warszawa. Nasza drużyna sprawiła nam wielką niespodziankę wygrywając wszystkie mecze. Zajmując I miejsce w grupie wywalczyła sobie prawo gry w Wielkim Finale, który odbędzie się we wtorek 6 czerwca 2017 r. na Stadionie Legii przy ul. Łazienkowskiej 3.

Dla wielu adeptów piłki nożnej zagrać na stadionie Legii Warszawa to marzenie, naszym piłkarkom to się udało – podkreśla trener Wojciech Walędziak. – Dla dzieci udział w meczu na takim obiekcie z prawdziwym sędzią jest niejednokrotnie pierwszym zetknięciem z „prawdziwym” sportem, a otrzymana w nagrodę koszulka czy piłka jest rzeczą, którą pamiętają przez wiele lat. Będziemy trzymać kciuki.

Skład drużyny:

Zdjęcie nr 1 od lewej stoją: Patrycja Skowrońska, Weronika Mikulska, Kinga Krajewska, Wojciech Walędziak – trener, Aleksandra Wódkiewicz, Klaudia Kossakowska, Olga Skała, Anna Rykowska:

Rząd dolny: Ismena Białczak

Edyta i Wojciech Walędziak

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments