Jednorożec. Spotkali się przy rejbaku i szarych kluskach [FOTO]

Stowarzyszenie „Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej” w sobotę, 22 października zorganizowało spotkanie towarzysko – kulinarne. – Rok temu na podobnym wydarzeniu gotowaliśmy malon, czyli zupę dyniową. Tym razem motywem przewodnim spotkania był ziemniak – informują organizatorzy.

 

– Sala udekorowana jesiennymi liśćmi i warzywami była piękną przestrzenią, w której działy się cuda. Nie mniej ważną przestrzenią była kuchnia. Obrane ziemniaki trafiły na starcie, czyli tytułowe rejbowanie. Część z nich posłużyła do przygotowania rejbaka, czyli kurpiowskiego placka ziemniaczanego, a część na szare kluski gotowane na wodzie. Podaliśmy je ze skwarkami i stanowiły pierwsze danie. Potem przyszedł czas na smakowanie rejbaka, który doprawiony został kiełbasą i boczkiem. Dodatkiem były kiszone ogórki – relacjonuje spotkanie Stowarzyszenie Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej.

 

Spotkanie przebiegło pod znakiem gotowania, rozmów i posiłku. Organizatorzy dziękują uczestnikom za przybycie.

– Podziękowania kierujemy do zaangażowanych w kuchni Angeliki, Danusi, Eli, Ani, Krysi, Mileny, Basi, Milana, Haliny, Grażyny. Cieszymy się z obecności dzieci, które zachwyciły nas stworzonymi podczas spotkania malunkami – napisali.

Spotkanie było częścią Europejskich Dni Dziedzictwa. Narodowy Instytut Dziedzictwa przekazał upominki, które szybko znalazły zadowolonych właścicieli i właścicielki. Będą miłą pamiątką rejbakowego spotkania.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
lulka
lulka
1 rok temu

Pyszne jedzenie ,które uwielbiam mniam 🙂