„Jednorożec robi co może” zaprasza do biegu z Tomaszem Sałkiewiczem dla małej Neli

Stowarzyszenie „Jednorożec robi co może” zaprasza mieszkańców powiatu przasnyskiego do udziału w akcji „Biegnij z nami dla Neli”.

 

W dniach od 2 do 10 lipca odbędzie się bieg charytatywny z Giżycka do Łodzi dla Neli – dziewczynki z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym. Tomasz Sałkiewicz, wujek Neli, postanowił przebiec dla niej aż 340 km. Część jego trasy znajduje się również w powiecie przasnyskim.

Nela Paliwoda urodziła się w zamartwicy, jako wcześniak w 34. tygodniu ciąży. Podczas porodu doszło do niedotlenienia, a tym samym do nieodwracalnych uszkodzeń mózgu w obydwu półkulach. W konsekwencji dziewczynka cierpi z powodu mózgowego porażenia dziecięcego. Nela każdego dnia dzielnie walczy o swoją sprawność i jak największą samodzielność w przyszłości. Codzienna rehabilitacja oraz sprzęt ułatwiający funkcjonowanie bardzo dużo kosztują.

 

Dlatego wujek Neli Tomasz Sałkiewicz postanowił przebiec dla niej trasę o długości 340 kilometrów. Jednym z przystanków na trasie będzie właśnie Jednorożec i Przasnysz. Biegacz prosił o wsparcie mentalne i zaprosił do wspólnego biegu.

Do jego akcji przyłączyło się stowarzyszenie „Jednorożec robi co może”. 5 lipca jego członkowie zapraszają biegaczy do wspólnej zabawy. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.50 na boisku Orlik w Jednorożcu.

– Przybijamy piątkę walecznemu wujkowi dziewczynki, który robi co może, by wspomóc jej leczenie. Zasilamy puszkę kto ile może, każda złotówka ma znaczenie. O godz. 18:00 startujemy w stronę Przasnysza za samochodem strażackim, który zadba o nasze bezpieczeństwo. Po pokonaniu 1 km można będzie wsiąść do busa, który odstawi uczestników biegu na miejsce. Kolejny przystanek odbędzie się po pokonaniu 5 km i tam również będzie czekał bus, który zwiezie uczestników na miejsce. Ostatnim przystankiem jest odcinek 10 km i tam najwytrwalsi pożegnają walecznego Tomka, przybiją piątkę i wrócą busem na metę, a on dalej będzie kontynuował swoją misję pobijając kolejne kilometry i zbierając pieniążki na leczenie małej Neli – informuje stowarzyszenie.

 

Każdego, kto chce pomóc, a nie może wystartować, „Jednorożce” zapraszają na Orlik, aby przybić piątkę z biegaczem i wrzucić pieniążek do puszki.

Inicjatywę wujka Neli można wesprzeć wpłacając dowolną kwotę i tym samym wykupując kolejny „kilometr-cegiełkę” poprzez stronę https://www.siepomaga.pl/kilometrydlaneli

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Iwona
Iwona
1 miesiąc temu

Nela staje się ambasadorką MÓZGOWEGO PORAŻENIA DZIECIĘCEGO.
Dziękujemy za wsparcie

Iwona
Iwona
26 dni temu

Tomek odpoczywa po wyczerpującym biegu .
Dotarł do Łodzi wg. planu , Brawo Ty.
10.07.2022r . To było niesamowite. !!!