Jednorożec. Podróż zakończył na drzewie. Miał ponad 3 promile

W sobotę przasnyscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących samochodami. Obaj mężczyźni to mieszkańcy powiatu makowskiego. Policja apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku i nie wsiadanie za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu.

 

Do pierwszego zatrzymania doszło około godziny 16:25 w Jednorożcu na ul. Mazowieckiej.

– Dyżurny przasnyskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o pojeździe, który uderzył w drzewo. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 37 – letni mieszkaniec powiatu makowskiego, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem marki Mazda, w wyniku czego wjechał do rowu, a następnie uderzył w przydrożne drzewo – informuje mł. asp. Ilona Cichocka, oficer prasowa Komendy powiatowej Policji w Przasnyszu.

Mężczyzna nie doznał obrażeń ciała. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad 3 promile alkoholu.

 

– Okazało się również, że 37 – latek prowadził pojazd bez wymaganych uprawnień. Teraz nieodpowiedzialny mieszkaniec powiatu makowskiego za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za  przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów minimum na 3 lata oraz wysoka grzywna. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za kierowanie pojazdem bez uprawnień oraz spowodowanie zdarzenia drogowego – dodaje rzeczniczka.

Tego samego dnia około godziny 23.26 w Przasnyszu na ul. Makowskiej policjanci przasnyskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 37 – letniego mieszkańca powiatu makowskiego, który kierował pojazdem marki Peugeot.

– Badanie mężczyzny na zawartość alkoholu wykazało 0,84 promila alkoholu w organizmie – podaje rzeczniczka.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments