Jednorożec. Marsz z flagą dla Adama – frekwencja dopisała [FOTO]

Dla Stowarzyszenia „Jednorożec robi co może” Narodowy Dzień Konstytucji 3 Maja był okazją do wsparcia kolegi z grupy – Adama Żmijewskiego, który zbiera pieniądze na wózek inwalidzki.

 

Jak informują organizatorzy, na „Marsz z flagą dla Adama” przybyło aż 138 osób.

– Nawet my nie spodziewaliśmy się takiej frekwencji. Z Ostrołęki przyjechali do nas motocykliści z grup Galloping Bulls oraz Salamandra, dzięki czemu słychać nas było w całej miejscowości – informują.

Na początek wójt Jednorożca, Krzysztof Iwulski wręczał uczestnikom flagi. Członkinie stowarzyszenia pilnowały zaś, by każdy otrzymał okolicznościową przypinkę. Po odśpiewaniu hymnu wszyscy ruszyli ulicami Jednorożca niosąc flagi i śpiewając patriotyczne pieśni. Bezpieczeństwo uczestnikom zapewniali druhowie z OSP Jednorożec.

– Wiele osób wyglądało z okien domów, wychodziło na balkony i robiło zdjęcia naszemu pochodowi. Widok był na pewno niezwykły: na czele Adam, następnie nasi wspaniali motocykliści, a zaraz za nimi 138 osób chcących okazać swój patriotyzm biorąc udział w takich jak ta akcjach – komentują członkowie stowarzyszenia.

 

Po dotarciu na plac przyszkolny zebrani mogli skosztować ciast upieczonych przez „jednorożców”, KGW Kalinę i Kółko Rolnicze Posilenie. Na mecie czekała kawa, herbata, popcorn i wata cukrowa.

– Marsz nie odbyłby się gdyby nie zaangażowanie wielu osób. Wszystkim wymienionym z całego serca dziękujemy.  Również cieszymy się i jesteśmy wdzięczni, że tyle osób przybyło i zasiliło puszkę: zebraliśmy 2100 zł, które zostaną wpłacone na konto zbiórki – dodają.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments