„Jednorożce” wystartowały w nocnej imprezie biegowej w Twierdzy Modlin

W minioną sobotę, 20 maja członkowie stowarzyszenia „Jednorożec robi co może” wybrali się do Twierdzy Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim. Troje z nich wystartowało w imprezie „Biegiem do koszar!”.

 

Biegiem do koszar! to jedyny na świecie bieg, którego pięciokilometrowy odcinek został wytyczony niemal w całości w budynku. Koszary Obronne nazywane najdłuższym budynkiem w Europie to wielokondygnacyjna zabytkowa budowla o długości 2250 metrów, znajdująca się zaledwie 34 km od Warszawy.

– Bieg naszej trójki zaczął się o 20:06:20. Byliśmy puszczani na starcie co 10 sekund grupkami 10 – osobowymi. Biegliśmy po otwartym terenie i po najdłuższym budynku w Europie. Było ciemno, ale mieliśmy czołówki, tym razem przestudiowaliśmy regulamin i się przygotowaliśmy. Dużo schodów, gdzie za rogiem czaili się na nas żołnierze z karabinami. Świetne efekty dźwiękowe, które wydobywały się z głośników w koszarach – relacjonuje stowarzyszenie.

 

Na mecie jako pierwszy z „Jednorożców” pojawił się Robert Sadowski, a następnie Mariola Wiktorska i Monika Grabowska.

– Po zakończonym biegu czuliśmy lekki niedosyt, że to już koniec. Fantastyczny klimat, muzyka żołnierska, która była otoczką całego wydarzenia cały czas brzmiała w tle. Aż chciało się jeszcze. Jak to mówią, marzenia się spełniają i nasze się spełniły – dodają.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments