Jednorożce wystartowały w „Biegu Miodobrania Kurpiowskiego”

W sobotę, 26 sierpnia członkowie stowarzyszenia „Jednorożec robi co może” wzięli udział w „Biegu Miodobrania Kurpiowskiego” w Myszyńcu.

 

 – Oj nie było łatwo. Żar palący z nieba wywoływał różne odczucia. Troje naszych juniorów stanęło na starcie biegu dla dzieci. Równo o 11.30 wystartowała nasza mała Alicja Rozicka, która z pomocą mamy pokonała trasę 200 metrów. No i jak to u kobiet często bywa, mały foszek pojawił się na starcie, ale potem już było z górki. Brawo Ala! Zaraz po niej wystartował jej brat Miłosz, który dzielnie pokonał tą samą długość trasy – relacjonują.

W biegu na 1200 metrów wystartowała Zuzia Grabowska, której udało się pokonać trzy okrążenia po 400 metrów na betonowym parkingu.

– Biegła dość swobodnie, zajmując ostatecznie drugie miejsce na podium. Jej czas to 4 minuty 33 sekundy. Brawo ty nasz śliczny jednorożcu – dodaje stowarzyszenie.

 

Na dystansie 10 km wystartowała Mariola Wiktorska, która zakończyła swój bieg z czasem 1h 29 sekund zajmując trzecie miejsce w kategorii wiekowej K50.

– Nasza Mariolka o swoim biegu mogła dziś tylko powiedzieć: morderczy. Ale to chyba nie wina wilków grasujących w lasach, tylko morderczego upału. Trasa prowadziła głównie nawierzchnią asfaltową. Wytchnienia jak i cienia dawał miejscami las – relacjonują.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments