Jednorożce pobiegły w Modlinie i Ostrołęce

Miniony weekend był bardzo aktywny dla członków stowarzyszenia „Jednorożec robi co może”. Wzięli oni udział w „Biegu Czterech Generałów” ,„Półmaratonie Kurpiowskim” i „Kurpiowskiej Dziesiątce”.

 

W sobotę, 16 września członkowie stowarzyszenia pobiegli w „Biegu Czterech Generałów”.

– Punktualnie o godzinie 19:39 w Twierdzy Modlin  wystartował bieg na dystansie 10 km. Część trasy prowadziła na co dzień nie uczęszczaną trasą budynku. Biegliśmy zarówno po strychu dawnych koszar jak i piwnicami. Chwilami było strasznie nawet, co wręcz pomagało w tempie biegu – relacjonują.

Trasa biegu była bardzo urozmaicona, trafiały się podbiegi, zbiegi, wąskie dróżki, a także ścieżka przez las.

– Nie wiemy co jest takiego w tym miejscu, ale po raz kolejny mimo dłuższego dystansu czujemy niedosyt. Na pewno wrócimy tam wiosną na kolejną edycję Biegu do Koszar. Wieczór biegowy uwieńczyliśmy pyszną grochówką, przygotowaną przez organizatorów – dodają.

W niedzielę, 17 września czwórka jednorożców wzięła udział w „Półmaratonie Kurpiowskim” i „Kurpiowskiej Dziesiątce” w Ostrołęce.

Piotr Zduniak i Robert Klimczak pokonali dystans 21 km, zaś Kamila Zduniak i Mariola Wiktorska – dystans 10 km.

– Piotr pobił swoją życiówkę o 18 min. dobiegając z czasem 1h40:39 sek. Ależ wzrost formy. Zajął 42 miejsce na 101 osób startujących. Brawo! Robert wybiegał czas 1h42:31 sek. zajmując 45 miejsce. Nasz Robert szybko wraca po kontuzji do formy, jak na jednorożca przystało. Nasze kobietki wystartowały na dyszkę. Kamila zrobiła to po raz pierwszy, ale jak pięknie. Na metę wbiegła z czasem 55:31sek.  – relacjonują.

Mariola Wiktorska po rozgrzewce w Modlinie pokonała dystans 10 km z czasem 57:52 sek. zajmując I miejsce wśród pań w kategorii K50.

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments