Jednorożce pobiegły w Modlinie i Ostrołęce

To był bardzo intensywny weekend dla członków stowarzyszenia „Jednorożec robi co może”. Wzięli udział w różnych imprezach biegowych na terenie województwa mazowieckiego.

 

W piątek, 17 maja jednorożce wystartowały w Biegu do koszar Twierdzy Modlin.

– Kolejną przygodę z tym miejscem możemy zacząć opisywać słowami: i wbiegli Oni, ubrani cali na zielono (no prawie), ale nie tak całkiem zieleni w tym akurat biegu, bo to jest ich już trzeci raz, gdy tam są. Piękne, magiczne miejsce, które ich przyciąga – relacjonuje stowarzyszenie.

Impreza rozpoczęła się wieczorem, o godz. 20.30. Pobiegło ponad 400 osób.

– Trasa sama w sobie bajeczna. Część biegu w środku budynku Twierdzy, z wybiegami na zewnątrz. Widoki wspaniałe, bo za każdym biegiem organizatorzy dają nam szansę zwiedzić przy okazji nowe miejsca dawnych koszar. Miłe jest to, że dzięki naszym „zielonym” koszulkom jesteśmy rozpoznawalni i kojarzeni z naszym Jednorożcem. Po biegu oczywiście była pyszna grochówka, która nas trochę zregenerowała – dodają.

To jednak nie koniec weekendowych zmagań. W niedzielę, 19 maja udali się do Ostrołęki na „IX Cross Szalonego Kurpsia”.

– Na dystansie 10 km, bo im zawsze mało rywalizowali: Mariola Wiktorska i Robert Klimczak. Nasza Mariola zajęła III miejsce Open wśród pań. Brawo twardziele! Na dystansie 5 km rywalizowali: Marzena Długołecka, Piotr Długołęcki, Piotr Zduniak, Sylwester Urbaniak, który był III Open wśród panów i Anna Urbaniak, która była I Open wśród pań. Na dystansie 500m wystartował Aleks, którego tyłek nie nadąrzał za nogami. Nie wygrał, nie miał szans ze szkolniakami, ale zrobił co mógł, podobnie jak cała reszta, a o to właśnie biega – relacjonują.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments