Jednorożce na Nadbużańskim Trójkącie w Wyszkowie

Członkowie stowarzyszenia „Jednorożec robi co może” tym razem wzięli udział w Nadbużańskim Trójkącie w Wyszkowie. Impreza odbyła się w sobotę, 2 września.

 

– W poprzednim roku reprezentowała nas tylko jedna ekipa, ale tak zachwalali, że w tym roku pojechaliśmy w 5 drużyn. Opłacało się, bo jedna stanęła na podium,a nawet wyprzedziła po trasie znaną biegaczkę Joannę Jóźwik, z którą zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie przed startem – relacjonuje stowarzyszenie.

Trathlon wyszkowski to impreza podczas której należy przemierzyć 15 km rowerem, przesiąść się do kajaka i przepłynąć 5 km, a na koniec przebiec 10 km.

– Co łącznie daje 30 km niezłego wycisku w pięknym wrześniowym słońcu. Żeby tego było mało, całą trasę trzeba pokonać razem z dobranym partnerem/partnerką i nie oddalać się od niego na 5 m, a już metę to koniecznie przekroczyć razem – dodają.

Był on ogromnym wyzwaniem dla startujących drużyn, które dotarły do mety w kolejności:

  • Anna Urbaniak i Sylwester Urbaniak – 2. miejsce w kategorii MIX z czasem 2:01:24
  • Kinga Kowalczyk i Damian Urbaniak – 7. miejsce w kategorii MIX z czasem 2:13:48
  • Arkadiusz Knebel i Marcin Knebel – 28. miejsce w kategorii M z czasem 2:33:44
  • Gosia Makowska i Mariola Wiktorska – 6. miejsce w kategorii K z czasem 2:38:18
  • Marzena Długołęcka i Piotr Długołęcki – 26. miejsce w kategorii MIX z czasem 3:04:53.

– Gratulujemy wszystkim zawodnikom determinacji w dotarciu do mety, bo nie było łatwo: błoto i grząski piasek pod kołami roweru, mielizny na rzece, korzenie i nierówności na trasie biegowej. Napociliśmy się niemało.. ale chodzą słuchy, że wrócimy za rok, bo lubimy wyzwania – dodają jednorożce.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments