Jedna ładowarka do wszystkich urządzeń elektronicznych? Do końca 2024 roku

Parlament Europejski podjął decyzję dotyczącą ujednolicenia ładowarek do urządzeń elektronicznych. – Do końca 2024 r. wszystkie telefony komórkowe, tablety i aparaty fotograficzne sprzedawane w UE będą musiały być wyposażone w port ładowania USB typu C – informuje Polska Agencja Prasowa.

 

Parlament Europejski zdecydował: Do końca 2024 r. wszystkie telefony komórkowe, tablety i aparaty fotograficzne sprzedawane w UE będą musiały być wyposażone w port ładowania USB typu C. Od wiosny 2026 obowiązek obejmie laptopy – zdecydował PE. W efekcie konsumenci będą potrzebować tylko jednej ładowarki – podaje Polska Agencja Prasowa.

Nowe prawo zostało przyjęte na posiedzeniu plenarnym we wtorek, 4 października. Z jednej strony pozwoli zaoszczędzić konsumentom, z drugiej będzie przeciwdziałało nadmiernej ilości śmieci.

 

– Wszystkie nowe telefony komórkowe, tablety, aparaty cyfrowe, słuchawki i zestawy słuchawkowe, przenośne konsole do gier wideo i przenośne głośniki, czytniki elektroniczne, klawiatury, myszy, przenośne systemy nawigacyjne, słuchawki douszne i laptopy, które można ładować za pomocą kabla przewodowego będą musiały być wyposażony w port USB typu C – czytamy.

 

ren

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Boguś
Boguś
2 miesięcy temu

To jest żywotny problem w Unii. To nic że opłaty oze podbiły ceny energii. To nic że zabraknie gazu prądu. Ważne ładowarki. I już raz to było kiedy wprowadzono ładowarki USB typ a .