Jeden miał 2, drugi ponad 3 promile – zostali zatrzymani na terenie powiatu przasnyskiego. Auta trafiły na policyjny parking

Do zatrzymania doszło w sobotę, 22 czerwca w Przasnyszu na ul. Królewieckiej. 42-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego miał ponad 3,3 promila alkoholu w organizmie.

 

Policjant z KPP w Makowie Mazowieckim w czasie wolnym od służby zauważył jadący pojazd marki Volkswagen Transporter, którego kierujący nie utrzymywał prostolinijnego toru jazdy.

– Funkcjonariusz podejrzewając, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu postanowił zatrzymać pojazd. Policjant w rozmowie z kierowcą wyczuł od niego silną woń alkoholu, o całym zdarzeniu poinformował dyżurnego, który na miejsce skierował patrol policji – informuje mł. asp. Ilona Cichocka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

– Zawiadomieni o zdarzeniu przasnyscy funkcjonariusze, potwierdzili na miejscu, że 42-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 3,36 promila alkoholu – dodaje rzeczniczka.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w niedzielę (23.06) około godziny 21:18 w Chorzelach na ul. Zarębskiej.

– Tym razem był to 47-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który kierował pojazdem marki Jeep Grand Cherokee. Badanie mężczyzny na zawartość alkoholu wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie – przekazuje Ilona Cichocka.

W obydwu przypadkach policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnym mężczyznom prawo jazdy oraz działając na podstawie nowych przepisów, zabezpieczyli auta na strzeżonym parkingu na poczet przyszłej kary.

O ich dalszych losach, zadecyduje sąd, który podejmie decyzję o wysokości kary i ewentualnym przepadku mienia. Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów minimum na 3 lata oraz wysoka grzywna.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Apelujemy do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Nie czekajmy na tragedię! Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments