Jeden dzień i dwa zatrzymania pijanych rowerzystów na naszych drogach.

W tym tygodniu policja zatrzymała już dwóch nietrzeźwych kierujących rowerzystów. Od początku wakacji do dnia dzisiejszego zostało ich zatrzymanych 63 .

W poniedziałek około godz. 12:09 w miejscowości Szczuki  5- letnia kobieta kierowała rowerem po drodze publicznej będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 0,57 mg/l alkoholu  w wydychanym powietrzu.

Tego samego dnia około godz. 15:35 w miejscowości Krasnosielc  54-letni mężczyzna kierował po drodze publicznej  rowerem będąc w stanie po użyciu. Badanie wykazało 0,10 mg/l alkoholu  w wydychanym powietrzu.

Szanowni Państwo! W związku z licznymi, powtarzającymi się w ostatnim czasie przypadkami kierowania  pod wpływem alkoholu po raz kolejny apelujemy do Państwa o zachowanie zdrowego rozsądku.

Nietrzeźwi użytkownicy dróg, zarówno kierujący pojazdami, jak również piesi i rowerzyści, stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg.

Należy również reagować w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Taka postawa to nasz społeczny obowiązek. Powinno się wówczas podjąć działania zmierzające do niedopuszczenia takiej osoby do kierowania pojazdem, a w sytuacji, gdy okaże się to niemożliwe, niezwłocznie powiadomić Policję. Pamiętajmy, w ten sposób możemy uratować ludzkie życie, zapobiec tragedii i zmniejszyć ilość ofiar wypadków drogowych.


Źródło KPP Maków Maz.
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments