Jeden dzień – dwóch nietrzeźwych kierujących, którzy nie zatrzymali się do kontroli.

Pomimo wielu ostrzeżeń oraz poważnych konsekwencji karnych, na drogach wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierowcy. Tylko jednego dnia policjanci zatrzymali dwóch kierujących w stanie wskazującym na spożycie. Obaj próbowali ratować się ucieczką.

 

Przedwczoraj około godz. 9:00 funkcjonariusz chciał zatrzymać do kontroli kierowcę vw, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 33 km/h. Pomimo sygnałów do zatrzymania, kierujący przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci podjęli pościg i już po chwili mężczyzna został zatrzymany. Jak się okazało prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało pół promila.

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w miejscowości Perzanowo. 39-letni kierujący oplem również przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 26km/h i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna został zatrzymany po pościgu. Badanie wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Obaj panowie odpowiedzą teraz przed sądem za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości.


 

Źródło KPP Maków Maz.
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments