Jechali bez wymaganych uprawnień. Odpowiedzą przed sądem

Trzech mężczyzn zostało przyłapanych na jeździe bez wymaganych uprawnień. Wszyscy otrzymali wioski o ukaranie do sądu.

 

W czwartek policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Kia.

– Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że 35 – letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego nie posiada uprawnień do kierowania – informuje asp. Magda Zarembska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

W miniona sobotę, 17 lutego został zatrzymany kolejny mężczyzna. Tym razem 52 – latek, który nigdy nie posiadał prawa jazdy.

18 lutego z kolei, 61-latek wpadł, gdy przekroczył dopuszczalną prędkość.

– Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że kierujący kią stracił uprawnienia kilka lat temu za jazdę po alkoholu. Za popełnione wykroczenia wszyscy trzej kierujący odpowiedzą teraz przed sądem – dodaje rzeczniczka.

Policja przypomina, że za jazdę bez wymaganych do tego uprawnień, policjant obligatoryjnie w każdym przypadku, przekazuje sprawę do sądu, gdzie grzywna może wynieść nawet 30 000 złotych.

– Obowiązkowo orzekany jest też zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 6 miesięcy do 3 lat. Jeżeli mimo to wsiądziemy za kierownicę, to ryzykujemy już karę więzienia. Wynika to z artykułu 244 kodeksu karnego: „Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu (…), prowadzenia pojazdów (…), podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5” – wyjaśnia policjantka.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
2 miesięcy temu

Więcej takich jeździ, potrzebne kontrole