Jechał „na czołówkę”. Za kierownicą 75-latek z ponad 2 promilami alkoholu w organizmie

Do zdarzenia doszło 5 października w Karniewie na ulicy Mazowieckiej, około godziny 21:00.

 

Jak wynika z ustaleń policji 36-latek z podwarszawskich Marek jechał w kierunku Pułtuska. Wówczas pojazd jadący z naprzeciwka zjechał na jego pas. Kierowca, by uniknąć zderzenia wjechał na pole. Jadące zaś z przeciwka auto nie zatrzymało się.

– 36-latek postanowił zawrócić i pojechać za autem. Tor jazdy kierującego pojazdem marki Renault wskazywał, że kierowca może być pod działaniem alkoholu. Zgłaszający wyprzedził i zatrzymał pojazd oraz udaremnił kierowcy dalszą jazdę zabierając kluczyki. Od mężczyzny wyczuł silną woń alkoholu. 36 – latek o całym zajściu powiadomił policję. Kierujący renault, chcąc uniknąć odpowiedzialności za swoje zachowanie próbował przekupić zgłaszającego, a jak się nie udało wysiadł z auta i zaczął uciekać – informuje asp. Monika Winnik.

 

W pościg za uciekającym kierowcą udali się policjanci prewencji. Po kilku minutach 75 – latek został zatrzymany. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie.

– W toku dalszych czynności okazało się, że to nie pierwszy raz kiedy 75 – latek kierował w stanie nietrzeźwości. Posiadał on również aktualny sądowy zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie – dodaje oficer prasowy.

Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Na uznanie i pochwałę zasługuje obywatelska postawa mieszkańca powiatu wołomińskiego, dzięki któremu nie doszło do tragedii na drodze.

 

ren

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anka
Anka
14 dni temu

„Posiadał on również aktualny sądowy zakaz kierowania pojazdami.” widać jaka jest MOC tego kawałka papieru… żadna. dalej wsiadają, jadą i co niektóry kogoś zabije (siebie, pasażera, postronnych )….

derek
derek
12 dni temu

75latek raczej już rozumu nie zdobędzie–jedynie izolacja bo istnieje duże prawdopodobieństwo że kogoś zabije….