Jechał rowerem „po pijaku”. Dostał wysoki mandat karny

2500 złotych mandatu będzie musiał zapłacić mężczyzna, który zdecydował się na jazdę rowerem pomimo tego, że spożywał wcześniej alkohol.

 

W miniony weekend funkcjonariusze policji zatrzymali kolejnego nietrzeźwego rowerzystę.

– Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec powiatu makowskiego miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy rowerzysta poniósł już konsekwencje finansowe otrzymując wysoki mandat karny – informuje podkom. Monika Winnik, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim.

Policji przypomina, że za jazdę jednośladem pod wpływem alkoholu grozi surowa kara:

  • kierowanie jednośladem po użyciu alkoholu, gdy stężenie tej substancji w organizmie wynosi do 0,5 promila – mandat w kwocie 1000 zł
  • kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości, gdy stężenie tej substancji w organizmie wynosi powyżej 0,5 promila – mandat w kwocie 2500 zł

– Policjanci apelują o ostrożność i odpowiedzialność na drodze. Podczas wypadku kierujący rowerami nie są tak chronieni, jak kierujący pojazdami. Dlatego bardzo ważne jest, aby korzystając z dróg publicznych, niechronieni uczestnicy ruchu drogowego byli widoczni, trzeźwi i zachowywali ostrożność – tłumaczy policjantka.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments