Jechał „od boku do boku”, aż wpadł do rowu. Kierowca busa miał prawie 4 promile

Nietrzeźwy 35 – letni kierowca busa z przyczepką, jechał „od boku do boku” aż w końcu wjechał do rowu. Dzięki reakcji innych kierowców oraz interwencji policjantów został zatrzymany. Okazało się, że miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie.

 

Kierowca samochodu Fiat Doblo z przyczepką poruszał się krajową sześćdziesiątką w kierunku Gołymina – Ośrodka, a jego pojazd zjeżdżał naprzemiennie do osi i krawędzi jezdni.

– Jadący za nim kierowca ciężarówki widząc zachowanie kierowcy fiata powiadomił Policję, a dodatkowo drogą radiową ostrzegł innych kierowców. Kolejny kierowca ciężarówki, który jechał bezpośrednio przed fiatem, zmniejszał prędkość i zatrzymał się, aby udaremnić kierowcy dalszą jazdę – informuje nadkom. Jolanta Bym.

Bus ominął pojazd ciężarowy, wyprzedził kolejny pojazd, aż w końcu wjechał do przydrożnego rowu.

– Świadkowie zdarzenia pomogli mężczyźnie wydostać się z pojazdu i zaczekali z kierowcą do przyjazdu funkcjonariuszy policji. Badanie na zawartość alkoholu 35 – letniego mieszkańca pow. makowskiego wykazało, że ten ma w organizmie blisko 4 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali kierowcy fiata prawo jazdy oraz zatrzymali go w policyjnym areszcie – dodaje rzeczniczka.

35 – latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

– Na uwagę zasługuje postawa innych uczestników ruchu, którzy ujęli nietrzeźwego kierowcę. Szybka reakcja oraz informacja dla policjantów może przyczynić się do uniknięcia nieszczęścia, a nawet uratowania ludzkiego życia – przekazuje policjantka.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

Co trzeba mieć we łbie żeby w takim stanie wsiąść za kierownicę? Przecież normalny człowiek przy 4 promilach to nie jest w stanie nawet chodzić…

Ania
Ania
1 miesiąc temu

Halo halo ty znowu komentujesz,wszystko cię interesuje wszędzie cię pelno

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Ania

Aniu, Twoja agresja mnie niepokoi. Porozmawiajmy o tym. Może napiszesz o sobie coś więcej? Czym zajmujesz się w Starostwie?

Ania
Ania
1 miesiąc temu

Jestem dyrektorem od spraw zbędnych

Boguś
Boguś
1 miesiąc temu

Pewnie przyczepka go majtała?