Jarosław Piotrowski nowym szefem strażaków z Mazowsza

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński powołał z dniem 16 listopada 2022 r. st. bryg. Jarosława Piotrowskiego na stanowisko mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP.

 

17 listopada 2022 r. w siedzibie MSWiA, st. bryg. Jarosław Piotrowski odebrał akt powołania z rąk ministra Mariusza Kamińskiego oraz wiceministra Macieja Wąsika, w obecności komendanta głównego PSP gen. brygadiera Andrzeja Bartkowiaka.

Jarosław Piotrowski pełni służbę w Państwowej Straży Pożarnej od prawie czterdziestu lat. – Ukończył Szkołę Chorążych Pożarnictwa w Krakowie. W trakcie swojej służby zajmował szereg stanowisk dowódczych w hierarchii zawodowej, m.in.: kierownika sekcji, dowódcy JRG. W latach 2020 – 2022 był Zastępcą Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP – informuje portal Remiza.pl

 

Jarosław Piotrowski zastąpił na stanowisku ciechanowianina nadbryg. Jarosława Nowosielskiego, który po 30 latach odszedł na emeryturę. Funkcję Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej pełnił od 27 marca 2020 roku.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu

Mariusz Kamiński? Zaraz, zaraz, czy to nie ten gość skazany na bezwzględne więzienie, którego to kolega Anżej ułaskawił bez żadnej podstawy prawnej?