Jarosław Andruszkiewicz oficjalnie mianowany zastępcą Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu

Wiceminister Jarosław Zieliński w imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wręczył akt powołania na stanowisko zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu mł. bryg. mgr inż. Jarosławowi Andruszkiewiczowi.

Ponadto

Oficerowie, którzy obejmują nowe funkcje to: bryg. Marek Popławski, który otrzymał powołanie na zastępcę Komendanta Wojewódzkiego PSP w Szczecinie, st. bryg. Sławomir Herbowski – powołany na pełniącego obowiązki zastępcy Komendanta Wojewódzkiego PSP w Toruniu, mł. bryg. Grzegorz Słota – na pełniącego obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Myśliborzu, bryg. Tomasz Wojciechowski – na zastępcę Komendanta Miejskiego PSP w Świnoujściu, bryg. Cezary Pichała – na zastępcę Komendanta Powiatowego PSP w Makowie Mazowieckim.

Gratuluję funkcji, które obejmujecie. Każdy oficer służb mundurowych służy Niepodległej, jest to szczególnie ważne w roku odzyskania niepodległości. Życzę Wam, abyście jak najlepiej wypełniali obowiązki w tej służbie – powiedział wiceszef MSWiA podczas uroczystości, w której uczestniczył również gen. brygadier Leszek Suski – Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.

Wiceminister Jarosław Zieliński nawiązał też do istotnej roli Ochotniczych Straży Pożarnych – Wy jesteście jednym płucem systemu ratowniczo-gaśniczego. Drugim są druhowie z OSP. Wszystkich Panów proszę i zobowiązuję do współpracy ze strażakami-ochotnikami. Rząd Prawa i Sprawiedliwości przeznaczył na Ochotnicze Straże Pożarne w skali kraju o 30,4% środków więcej, niż przeznaczano w roku 2015. W 2018 roku jest to ponad 125 mln zł., zaś w latach 2017-2020 w sumie ponad 500 mln zł.– powiedział wiceminister Zieliński.

Źródło straz-przasnysz.pl
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments