Jan Wiśniewski z przasnyskiego „KEN-a” awansował do etapu regionalnego Olimpiady Fizycznej

Jan Wiśniewski z klasy IV a LO im. KEN w Przasnyszu awansował do etapu regionalnego 72. edycji Olimpiady Fizycznej. – To ogromny sukces, jeśli weźmiemy pod uwagę, że na kilka tysięcy uczniów w kraju tylko ok. 300 osób udaje się dotrzeć do drugiego etapu szkolnej realizacji – informuje szkoła.

 

Jan Wiśniewski jest uczniem klasy IV a Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu, zaś olimpiada z fizyki, w której wziął udział, jedną z najbardziej prestiżowych ze wszystkich zmagań edukacyjnych w Polsce.

– Warto dodać, że Janek jest zaledwie jednym z dziewięciu uczniów, którzy awansowali z regionu Mazowsza jako osoby spoza szkół warszawskich (łącznie z tego okręgu awansowało ok. 40 uczniów) – podaje szkoła. Janka do udziału w olimpiadzie przygotowywał Jan Nałęcz. Teraz przed młodym i zdolnym uczniem dwa trudne momenty.

 

– Najpierw zestaw zadań teoretycznych, który trzeba będzie rozwiązać 15 stycznia. Wyniki z tego szczebla rywalizacji mają być ogłoszone 29 stycznia. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, 19 lutego Janka czeka jeszcze większe wyzwanie: testy doświadczalne, wykonywane już na wybranych uczelniach fizycznych – czytamy.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof P
Krzysztof P
27 dni temu

Gratulacje

Ala
Ala
27 dni temu

Gratulacje !Trzymamy kciuki na dalsze etapy

Blazo
Blazo
25 dni temu

tu szame robi nam chińczyk lub turek (turcja to nie kraj)

Rafał
Rafał
24 dni temu

Gratulacje!