Jan Nałęcz, nauczyciel fizyki z LO KEN zwycięzcą 6. odcinka “Jednego z dziesięciu”.

Jan Nałęcz uczy fizyki w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu. Swoją rozległą wiedzę postanowił sprawdzić w najdłużej emitowanym w Polsce teleturnieju i został zwycięzcą 6. odcinka 119 edycji “Jednego z dziesięciu”. Przy okazji programu poznaliśmy największe marzenie nauczyciela, które niejednego zaskoczy.

 

W programie, którego gospodarzem jest nieoceniony Tadeusz Sznuk, obserwujemy zmagania dziesięciu zawodników, dążących do zakwalifikowania się najpierw do finałowej trójki, a później do grona osób, które wezmą udział w „Wielkim Finale”.

Jan Nałęcz jest astronomem i nauczycielem fizyki. Przasnyski nauczyciel zdobył 101 punktów w 6. odcinku 119 edycji programu, tym samym wygrywając cały odcinek. Na potrzeby teleturnieju zwycięzca odpowiedział na kilka pytań.  Szczególnie zaskakuje odpowiedź na jedno z nich.

 

Motto życiowe: “Każdy ma jakieś zdolności, trzeba tylko je w sobie odnaleźć”;

Wziąłem udział w “Jeden z dziesięciu”, ponieważ: odpadłem w eliminacjach w innym programie a lubię konkursy;

Na co dzień zajmuję się: nauczaniem fizyki;

Moje hobby: jazda na rowerze, wędrówki po górach, uprawa działki;

Marzę o: locie w kosmos, chciałbym przeżyć stan nieważkości;

Moja rodzina: żona i dwoje dzieci;

Największe wyzwanie to dla mnie: chciałbym, aby mój uczeń zdobył nagrodę Nobla.

 

W Wielkim Finale, w którym bierze udział 10 zwycięzców poszczególnych gier o największej liczbie zdobytych punktów, nagrodą główną jest 40 tys. zł dla zwycięzcy oraz 10 tys. dla zawodnika kończącego rozgrywkę z największą liczbą punktów. Janowi Nałęczowi życzymy dalszych sukcesów, a nade wszystko spełnienia marzeń!


 

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ate
ate
8 miesięcy temu

Gratulacje .

Ela
Ela
8 miesięcy temu

Serdeczne gratulacje,to bardzo cieszy, ze w LO jest nauczyciel o dużej wiedzy, z pasją i marzeniami. Oby uczniowie docenili i poszanowali, ze mają możliwość uczyć się u Pana Jana.Wszystkiego najlepszego!