Jakub Skworz w przasnyskiej „Trójce”

We wtorek 20 lutego Szkołę Podstawową nr 3 w Przasnyszu odwiedził niecodzienny gość, pisarz Jakub Skworz.

Spotkanie rozpoczęło się odczytaniem fragmentu książki „Adaś Mickiewicz – Łobuz i mistrz”. Główni bohaterowie – Ola i Eryk – zakradają się do jedynego pomieszczenia w domu dziadków, do którego nie mogą wchodzić – gabinetu pełnego wciągających książek. Zebrane przez dziadka tomy wciągają rzeczywiście, od stóp do głów, dzięki czemu rodzeństwo przenosi się do czasów Adama Mickiewicza.

Następnie uczniowie zostali skonfrontowani z zaskakującymi pytaniami – Czy chcą podróżować po świecie? Poznawać znanych ludzi? Być wolni i żyć tak, jak mają na to ochotę?

Spotkanie utrzymane było w formie dialogu z publicznością. Miało na celu pokazanie, że choć zmieniają się okoliczności, dzisiejsza młodzież też staje przed podobnymi wyzwaniami, jak Adam Mickiewicz. Jeśli zdecyduje się podążać za swoją pasją, czeka ją wiele wyzwań, ale i niesamowita przygoda.

Spotkanie autorskie to także doskonałe przygotowanie do lektury „Pana Tadeusza”. Pozwala poznać Mickiewicza nie jako wielkiego wieszcza, tylko człowieka z krwi i kości, który również zmagał się ze swoimi lękami oraz słabościami.

Za organizację spotkania odpowiedzialne były polonistki: Małgorzata Kulesza i Monika Szlachetka.

Źródło Czas na "Trójkę"
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments